Sześciobramkowy zapas na wagę zwycięstwa. MKS Lublin zdobył Piotrków Trybunalski

MKS FunFloor Lublin na początku drugiej połowy prowadził w Piotrkowie Trybunalskim już 18:12. Piotrkowianki nadrabiały straty, jednak ostatecznie przegrały różnicą trzech bramek - 31:28.

Michał Gałęzewski
drużyna MKS-u FunFloor Lublin Materiały prasowe / MKS FunFloor Lublin / Na zdjęciu: drużyna MKS-u FunFloor Lublin
Sobotnie spotkanie czołowych zespołów PGNiG Superligi Kobiet było niezwykle istotne dla układu tabeli. Piotrcovia miała przed tym spotkaniem punkt straty do MKS-u Lublin i ewentualne zwycięstwo przed własną publicznością mogło wynieść zespół z województwa łódzkiego na podium.

Początek meczu był wyrównany. Gdy w 9. minucie trafiła Aleksandra Oreszczuk, na tablicy wyników widniał rezultat 4:4. od tego czasu jednak lublinianki zdobyły 4 bramki tracąc tylko jedną i wyszły na trzybramkowe prowadzenie, które wzrosło do czterech trafień różnicy, gdy do protokołu wpisała się Oktawia Płomińska.

Jeszcze przed przerwą zespół prowadzony przez Krzysztofa Przybylskiego zaczął odrabiać straty, jednak Piotrcovia nie potrafiła doprowadzić do wyrównania. Gdy w 25. minucie Paulina Masna, a po chwili Dominika Więckowska otrzymały kary, gospodynie nie potrafiły tego wykorzystać. Ostatnią bramkę przed przerwą rzuciła jeszcze z karnego Masna i lublinianki prowadziły 16:12.

Po zmianie stron zespół gości nie stracił bramki przez siedem minut, a w tym czasie celnymi rzutami popisały się Katarzyna Portasińska i Paulina Masna. Piotrcovia, dla której trzy bramki w ciągu dwóch minut rzuciła Justyna Świerczek próbowały jeszcze odrobić straty, jednak były one zbyt duże. MKS Lublin wygrał na wyjeździe 31:28 i awansował na drugie miejsce w tabeli. Piotrcovia pozostaje czwarta.

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski - MKS FunFloor Lublin 28:31 (12:16)

MKS Piotrcovia: Opelt, Suliga - Drażyk 7, Świerczek 4, Jureńczyk 4, Sobecka 4, Szczepanek 2, Polskova 2, Trbović 2, Oreszczuk 1, Grobelna 1, Radushko 1 oraz Jasińska, Schneider, Senderkiewicz.
Karne: 3/3.
Kary: 12 min. (Drażyk 4 min., Senderkiewicz, Radushko, Jureńczyk, Świerczek - po 2 min.).

MKS FunFloor: Gawlik, Sarnecka, Wdowiak - Płomińska 7, Masna 7, Portasińska 4, Tatar 3, Szynkaruk 3, D. Więckowska 3, Achruk 3 oraz Andruszak, Pietras, Zagrajek, Rebicova, Pastuszka, Noga.
Karne: 5/6.
Kary: 12 min. (D. Więckowska 4 min. - cz.k., Masna, Tatar, Andruszak, Rebicova - po 2 min.)

Czy MKS FunFloor zdobędzie w tym sezonie mistrzostwo Polski?