MKS Zagłębie Lubin nie do zatrzymania. Imponująca seria trwa

MKS Zagłębie Lubin w PGNiG Superlidze Kobiet kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa. Tym razem mistrzynie Polski bardzo pewnie wygrały na wyjeździe z Piotrcovią Piotrków Trybunalski.

Małgorzata Boluk
Zawodniczka Piotrcovii Piotrków Tryb Magdalena Drażyk (L) i Karin Bujnochova (P) z Zagłębia Lubin PAP / Roman Zawistowski / Zawodniczka Piotrcovii Piotrków Tryb. Magdalena Drażyk (L) i Karin Bujnochova (P) z Zagłębia Lubin
- Musimy zagrać dużo lepiej zarówno w ataku, jak i obronie i nie popełniać seryjnie błędów. Są momenty dobre w naszej grze i są momenty, kiedy niestety popełniamy błędy. Mocne zespoły to wykorzystują i przegrywamy takie spotkania. Uważam jednak, że jesteśmy w stanie powalczyć - mówił trener ekipy z Piotrkowa Trybunalskiego, Krzysztof Przybylski.

Piotrcovia miała w sobotę postawić się mistrzyniom, ale tak naprawdę zablokowała się już w piątej minucie konfrontacji. Najpierw rzutu karnego nie wykorzystała Magdalena Drażyk, później w kontrze zatrzymana została Daria Grobelna, a to był tylko początek kłopotów. Gospodynie spotkania miały ogromny problem ze skutecznością i znalezieniem recepty na czujną Monikę Maliczkiewicz.

MKS Zagłębie Lubin grało to, co sobie założyło. Postawiło na mocną obronę i zdobywało łatwe bramki z kontrataków. Dobrze pracowały w ataku także rozgrywające, które skupiały na sobie uwagę obrończyń i rozciągały grę do skrzydeł, a tam nie zawodziły Daria Michalak oraz Adrianna Górna (6:10 w 16').

Lubinianki nie ucierpiały nawet podczas gry w osłabieniu, gdy na ławkę kar została odesłana szefowa defensywy - Joanna Drabik. Nie wytrąciła ich także z rytmu przerwa na żądanie wzięta przez Krzysztofa Przybylskiego. Ich przewaga rosła z minuty na minutę (6:14 w 23'), a gospodynie nie były w stanie nawiązać walki.

Ta sztuka nie udała się szczypiornistkom z Piotrkowa Trybunalskiego także po zmianie stron. Miejscowym przydarzały się poważne przestoje w ofensywie (11:22 w 41'). Miały jednak szczęście, że ich rywalki popełniały błędy, a do tego w bramce dość często ratowała je Oliwia Suliga, bo wymiar kary byłby zdecydowanie wyższy.

Dla Miedziowych to już dziewiąta wygra w sezonie. MVP meczu została wybrana Adrianna Górna.

Piotrcovia Piotrków Trybunalski - MKS Zagłębie Lubin 23:31 (9:16)

Piotrcovia: Suliga, Opelt - Drażyk 3, Radushko 1, Senderkiewicz 1, Oreszczuk 4, Polaskova 1, Grobelna 2, Jasińska, Sobecka 3, Szczepanek 2, Świerczek 4, Jureńczyk 2, Martins Schneider.