MŚ 2023. Długo wyczekiwana chwila. Lider kadry wrócił

Zwycięstwo polskich szczypiornistów z Iranem (32:27) nie cieszy tak bardzo jak powrót do gry Szymona Sićki. Lider reprezentacji po kilkunastodniowej przerwie mógł w końcu wystąpić w spotkaniu.

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Szymon Sićko w akcji WP SportoweFakty / Krzysztof Betnerowicz / Szymon Sićko w akcji
11 grudnia Szymon Sićko w koszmarny sposób upadł na głowę po starciu z Leonem Susnją i przypadkowym kontakcie z Przemysławem Krajewskim. Powtórki ze "świętej wojny" kielecko-płockiej mogli obejrzeć tylko ci o mocnych nerwach. Oszołomiony Sićko zszedł z boiska na chwiejących się nogach, bardziej przypominał boksera po zderzeniu z Mike'm Tysonem w szczycie formy niż piłkarza ręcznego. Wstępnie rozpoznano wstrząśnienie mózgu, ale stan reprezentanta Polski pogorszył się w ciągu kilkunastu kolejnych godzin. Z podejrzeniem krwawienia śródczaszkowego trafił do kieleckiego szpitala.

Diagnostyka obrazowa nie wykazała tak poważnego urazu, ale Sićko potrzebował przerwy od treningu. Do kadry dołączył po Bożym Narodzeniu, nie zagrał jeszcze podczas 4 Nations Cup w Krakowie, jedynie trenował z kolegami. Testem dla jego sprawności miał być dopiero Turniej Noworoczny w Katowicach.

Wygląda na to, że kibice nie muszą obawiać się o jego stan zdrowia. Sićko, który od pewnego czasu nie zgłasza już dolegliwości, zagrał kilkanaście minut z Iranem i rzucił cztery bramki. - Z Szymonem wszystko ok, trenuje na pełnych obrotach - zapewnił nas selekcjoner Patryk Rombel.

Kolejna okazja na złapanie rytmu meczowego w spotkaniach z Marokiem i Belgią. Początek MŚ 2023 11 stycznia w Katowicach - Polacy zainaugurują turniej meczem z mistrzami olimpijskimi Francuzami.

ZOBACZ:
Jest serial o reprezentacji Polski!
Ostrzeżenie dla kadry przed MŚ

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: przypatrz się dobrze! Wiesz, kto pomagał gwieździe tenisa?
Czy Polacy pokonają na inaugurację MŚ 2023 Francuzów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×