Kontuzje wciąż trapią Francuzów. Benoit Kounkoud kolejnym nieobecnym na MŚ

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Sanjin Strukic/Pixsell/MB Media / Benoit Kounkoud
Getty Images / Sanjin Strukic/Pixsell/MB Media / Benoit Kounkoud
zdjęcie autora artykułu

Kolejni gracze wypadają ze składu reprezentacji Francji tuż przed mistrzostwami świata. W kadrze mistrzów olimpijskich na światowym czempionacie zabraknie skrzydłowego Benoita Kounkouda.

Prawoskrzydłowy parkiet opuścił w pierwszej połowie, w czwartkowym sparingu z Holandią, wygranym przez Francję aż 43:32. Benoit Kounkoud przeszedł badania rezonansem magnetycznym, który potwierdził częściowe pęknięcie rozcięgna lewej stopy.

Tym samym zawodnik Industrii Kielce dołącza do szerokiej listy graczy, których z gry na najważniejszej imprezie tego roku, wykluczyła kontuzja. Parę dni wcześniej z marzeniami o grze na MŚ pożegnał się Kyllian Villeminot (problemy z kolanem), a ze składu wypadli także: Aymeric Minne (kostka), Karl Konan (złamana stopa), Hugo Descat (łąkotka) oraz Timothey N'guessan (złamana ręka).

Na prawym skrzydle we francuskiej kadrze występować będą Valentin Porte i Yanis Lenne. Co ciekawe trener mistrzów olimpijskich, Guillaume Gille w obliczu ostatnich wydarzeń postanowił nie korzystać z przysługujących mu dozwolonych zmian (jest ich 5) za zastępstwo kontuzjowanego zawodnika.

Francja to pierwszy rywal reprezentacji Polski na rozpoczynających się 11 stycznia mistrzostwach świata. Mecz rozegrany zostanie o godzinie 21 w katowickim Spodku.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: przypatrz się dobrze! Wiesz, kto pomagał gwieździe tenisa?

Czytaj także: Co za deklasacja w meczu rywali Polaków! Gorąca atmosfera w sparingu Słoweńców

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (0)