Bez niespodzianki w spotkaniu Szwecji

Reprezentacja Szwecji pokonała w pierwszym meczu MŚ piłkarzy ręcznych Brazylię (26:18). W drugim również była wyraźnym faworytem i mimo słabszej drugiej połowy pewnie zwyciężyła Republikę Zielonego Przylądka 34:27.

Jakub Fordon
Jim Gottfridsson PAP/EPA / Bjorn Larsson Rosvall / Na zdjęciu: Jim Gottfridsson
Każdy kibic piłki ręcznej bardzo dobrze wiedział, że w spotkaniu Szwecji z Republiką Zielonego Przylądka zabraknie emocji. Stąd też zaskoczenia nie było, bowiem Skandynawowie dyktowali warunki od początku meczu.

Dość powiedzieć, że po pierwszej połowie Szwedzi prowadzili różnicą aż 11 bramek. W pierwszej połowie pokonali bramkarza rywali aż 19 razy. Ich przeciwnicy nie dobili nawet do dwucyfrowego wyniku, bowiem zanotowali jedynie osiem trafień.

Po zmianie stron widać było, że reprezentacja Szwecji zaczęła grać na pół gwizdka. Efektem tego było więcej bramek zdobytych przez Republikę Zielonego Przylądka niż ich rywali. Druga połowa zakończyła się wynikiem 19:15. W ogólnym rozrachunku nie zmieniło to jednak nic.