MŚ w piłce ręcznej. Kolejny blamaż Macedonii. Hitowe starcie dla Norwegii

Dobiegła końca ostatnia kolejka fazy grupowej na MŚ piłkarzy ręcznych. Poznaliśmy komplet drużyn, które awansowały do drugiej rundy turnieju.

Paweł Nowakowski
Paweł Nowakowski
Martin Serafimov (C) oraz Ignacio Pizarro (L) i Pedro Martinez Cami PAP / Łukasz Gągulski / Na zdjęciu: Martin Serafimov (C) oraz Ignacio Pizarro (L) i Pedro Martinez Cami
Nie takiego debiutu na wielkiej imprezie w roli szkoleniowca, spodziewał się Kirył Łazarow. Ikona macedońskiej piłki ręcznej MŚ 2023 mocno nadszarpnęła swoje nazwisko, bowiem reprezentacja Macedonii Północnej w trzech meczach zebrała tęgie lanie. O tym, że Macedończycy są w zapaści, świadczy wysoka porażka z... Argentyną. Kiedyś było to nie do pomyślenia, dziś stało się to faktem. Macedońscy fani wygwizdali swoich zawodników za marną postawę.

Wygranym dnia reprezentacja Norwegii. Dwukrotni wicemistrzowie globu z 2017 i 2019 roku, mieli bardzo trudną przeprawę z Holandią. Po niezwykle wyrównanym meczu triumfowali Skandynawowie 27:26. Łatwą przeprawę mieli z kolei Serbowie, którzy rozbili Katar.

Zespoły z ostatnich miejsc - od środy 18 stycznia rywalizować będą w Płocku o Puchar Prezydenta IHF (miejsca 25-32).

AKTUALNE TABELE WSZYSTKICH GRUP

VII dzień MŚ 2023 (17.01):

Grupa E
Algieria - Niemcy 21:37
Katar - Serbia 24:34

Grupa F
Macedonia Północna - Argentyna 26:35
Holandia - Norwegia 26:27

Grupa G
Egipt - USA 35:16
Chorwacja - Maroko 36:24

Grupa H
Belgia - Bahrajn 27:30
Tunezja - Dania 21:34

ZOBACZ WIDEO: Odważna kreacja Ewy Brodnickiej. "Szalejesz"
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×