Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Skoki

MŚ 2023. Znamy siódemkę mistrzostw i MVP turnieju

Trzecie złoto na mistrzostwach świata piłkarzy ręcznych zdobyli Duńczycy. IHF ogłosiła najlepszą siódemkę turnieju, który w dniach 11-29 stycznia rozgrywany był w Polsce i Szwecji.

Paweł Nowakowski
Paweł Nowakowski
Andreas Wolff PAP/EPA / Tamas Kovacs / Na zdjęciu: Andreas Wolff
29 stycznia 2023 roku duńscy szczypiorniści przeszli do historii, jako pierwsi zdobywając trzy razy z rzędu złoty medal mistrzostw świata. Jednym z ojców sukcesu był król strzelców - leworęczny rozgrywający Mathias Gidsel. 22-latek grający na co dzień w niemieckim Fuechse Berlin rzucił w dziewięciu meczach 60 bramek. Co warte podkreślenia - wszystkie z gry!

Gidsel nad drugim Erwinem Feuchtmannem z Chile miał sześć bramek przewagi (54), a trzeci był Niemiec Juri Knorr (53 trafienia). Ostatni z nich został wybrany najlepszym młodym zawodnikiem MŚ 2023, a niemiecka kadra MŚ zakończyła na piątym miejscu.

Siódemkę polsko-szwedzkich mistrzostw zdominowali zawodnicy grający na co dzień w Kielcach. Najlepszym bramkarzem wybrany został Andreas Wolff, środkowym rozgrywającym Nedim Remili, a na prawym rozegraniu w Drużynie Gwiazd znalazł się Alex Dujshebaev.

Najlepsza siódemka MŚ 2023:
Bramkarz: Andreas Wolff (Niemcy)
Lewe skrzydło: Angel Fernandez Perez (Hiszpania)
Lewe rozegranie: Simon Pytlick (Dania)
Środek rozegrania: Nedim Remili (Francja)
Prawe rozegranie: Alex Dujshebaev (Hiszpania)
Prawe skrzydło: Niclas Ekberg (Szwecja)
Obrotowy: Ludovic Fabregas (Francja)

MVP: Mathias Gidsel (Dania)
Król strzelców: Mathias Gidsel (Dania) - 60 bramek
Najlepszy młody zawodnik: Juri Knorr (Niemcy)

Medaliści MŚ 2023 
Złoto - Dania
Srebro - Francja
Brąz - Hiszpania

ZOBACZ WIDEO: Mróz, wichura, a on wspinał się w takim stroju. Hit sieci!


Bilety na MŚ 2023 do kupienia za pośrednictwem Eventim!
Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
Komentarze (8)
  • Mike121 Zgłoś komentarz
    MVP mistrzostw i zarazem króla strzelców Gidsela nie ma w siódemce All-Stars.......paranoja i nonsens
    • Hrabia Monte Cristo Zgłoś komentarz
      Brawo Andreas brawo Nedim brawo Alex !!!
      • Szayor00 Zgłoś komentarz
        Taki angel Fernandez przydał by się w Kielcach
        • sskryba Zgłoś komentarz
          Warto !!!
          • Observator Zgłoś komentarz
            Gratulacje dla wszystkich medalistów - mecze godne finałów MŚ ! Upraszczając : Polska odpadła grając właśnie z Francją i Hiszpania ! Czy warto więc zmieniać Trenera przed 2
            Czytaj całość
            meczami rewanżowymi do ME ??? Czekamy na powrót Syprzaka i będzie OK !!! W "7" mistrzostw 2 Zawodników kieleckiej Drużyny - super !!! Trzeba ratować ten Klub !!!
            Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
            ×
            Sport na ×