Znany skład reprezentacji Polski. Są niespodzianki

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Filip Filipovic / Monika Kobylińska
Getty Images / Filip Filipovic / Monika Kobylińska
zdjęcie autora artykułu

Reprezentacja Polski pod wodzą Arne Senstada przygotowuje się do turnieju w Heidelbergu. Biało-Czerwone zagrają z mocnymi Węgierkami i Niemkami. Norweski szkoleniowiec podjął kilka trudnych decyzji.

Szczypiornistki reprezentacji Polski swoje zgrupowanie rozpoczęły 28 lutego w Warszawie. Do Niemiec wyleciały 3 marca w 16-osobowym składzie. Jeszcze wieczorem ekipa trenera Arne Senstada odbędzie ostatni trening.

Rywalkami Biało-Czerwonych w Heidelbergu będą kadry Węgier i Niemiec. Turniej towarzyski nasze panie rozpoczną od rywalizacji z Madziarkami (godz. 18:00). Dzień później o godzinie 15:00 zmierzą się z gospodyniami.

W międzyczasie klarował się skład. Z uwagi na uraz barku zgrupowania nie dokończyła obrotowa Sylwia Matuszczyk, którą zastąpiła Patrycja Noga. Trener zdecydował również, że do Niemiec nie polecą ponadto Daria Somionka, Oktawia Płomińska oraz absolutna debiutantka Monika Łęgowska (o jej sensacyjnym powołaniu możesz przeczytać tutaj). Kontuzja wyeliminowała z kolei Karolinę Kochaniak-Salę.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Anita Włodarczyk i piłka nożna? No, no - zdziwicie się!

Ostatecznie w składzie reprezentacji Polski znalazły się: Magda Balsam, Emilia Galińska, Adrianna Górna, Monika Kobylińska, Daria Michalak, Julia Niewiadomska, Dagmara Nocuń, Patrycja Noga, Natalia Nosek, Aleksandra Olek, Adrianna Płaczek, Aleksandra Rosiak, Aleksandra Tomczyk, Paulina Wdowiak, Barbara Zima i Aleksandra Zimny.

Dodajmy, że Biało-Czerwone będą musiały sobie radzić bez jednej z najbardziej doświadczonych środkowych rozgrywających. Kinga Achruk w lutym br. oficjalnie ogłosiła bowiem zakończenie gry w biało-czerwonych barwach.

Czytaj więcej: --> Wielki sukces wicemistrza Polski. Byli w bardzo trudnej sytuacji

Źródło artykułu: WP SportoweFakty