Faworyt nie zawiódł. Pewny awans w Pucharze Polski

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Michał Ciechanowicz / KPR Gminy Kobierzyce / Na zdjęciu: Aleksandra Olek, Aleksandra Kucharska i Patrycja Chojnacka
Materiały prasowe / Michał Ciechanowicz / KPR Gminy Kobierzyce / Na zdjęciu: Aleksandra Olek, Aleksandra Kucharska i Patrycja Chojnacka
zdjęcie autora artykułu

Młyny Stoisław Koszalin nie sprostały we własnej hali KPR-owi Gminy Kobierzyce i przegrały w 1/4 finału Pucharu Polski 19:30. Ekipa z Dolnego Śląska powalczy o medal w tych rozgrywkach z szansą nawet na wielki finał.

Nie trudno było wskazać faworyta rozgrywek w Pucharze Polski. Młyny Stoisław Koszalin podejmowały medalistę mistrzostw Polski i drużynę z apetytem na triumf w całych tych rozgrywkach.

Od samego początku widać było przewagę zespołu prowadzonego przez Edytę Majdzińską. Trener Jarosław Knopik miał w końcu do dyspozycji pełen skład, choć zabrakło w nim doświadczonej Hanny Rycharskiej. W protokole pojawiło się za to nazwisko Adrianny Nowickiej, która powróciła do grania po dłuższej nieobecności.

Do przerwy kobierzyczanki prowadziły 15:10. Był okres, w którym gospodynie zbliżyły się na jedno "oczko" (po trafieniu będącej ostatnio w bardzo dobrej dyspozycji Anny Mączki), ale potem dominację i pełną kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami przejęły brązowe medalistki mistrzostw Polski.

Bardzo dobre wrażenie pozostawiła po sobie odchodząca po sezonie Aleksandra Tomczyk (więcej o tym tutaj). Do dyspozycji koleżanki dołączyła także Aleksandra Kucharska (autorka 5 bramek). U gospodyń ponownie pierwszoplanową rolę odegrała wspomniana już Mączka oraz Kristyna Kubisova.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Błachowicz pojechał na egzotyczne wakacje. Pokazał hitowe zdjęcie

Do 49. minuty zawody wcale nie były jednak tak jednostronnym pojedynkiem, jak mógłby wskazywać na to wynik końcowy. Od tamtej jednak pory miejscowe zanotowały przestój, który kosztował je utratę aż 7 bramek pod rząd. Odpowiedziała tylko raz Gabriela Urbaniak, ale rezultat ustaliła na koniec Zuzanna Ważna.

Kobierzyczanki w półfinale zagrają z Eurobudem JKS Jarosław. Termin spotkania nie został jeszcze ustalony.

Puchar Polski, 1/4 finału:

Młyny Stoisław Koszalin - KPR Gminy Kobierzyce 19:30 (10:15)

Młyny Stoisław: Filończuk, Aleksandra Nowicka - Bayrak 1, Jura, Reichel, Urbaniak 1, Mączka 6, Lipok, Zaleśny, Choromańska 1 (1/1), Szynkaruk 3, Kowalik 1, Żmijewsk, Kubisova, Adrianna Nowicka. Karne: 1/1 Kary: 6 min. (Urbaniak, Choromańska, Nowicka - 2 min.).

KPR: Kowalczyk, Chojnacka - Olek, Kucharska 5, Tomczyk 5, Buklarewicz 3, Janas 4, Wiertelak 3, Kozioł 2, Ważna 3 (1/1), Domagalska, Cygan 2, Despodovska 2 (2/2), Wicik 1, Macedo. Karne: 3/3 Kary: 10 min. (Tomczyk, Buklarewicz, Kozioł, Ważna, Wicik - 2 min.).

Sędziowie: Gratunik, Wołowicz. Widzów: 292.

Czytaj dalej: --> Niespodziewane rozstanie z trenerem

Źródło artykułu: WP SportoweFakty