Niepokojące wieści z Opola. Andrzej Widomski czeka na diagnozę

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / PGNiG Superliga / Na zdjęciu: Andrzej Widomski
Materiały prasowe / PGNiG Superliga / Na zdjęciu: Andrzej Widomski
zdjęcie autora artykułu

Andrzej Widomski zakończył mecz z Górnikiem Zabrze z urazem kolana. Reprezentant Polski czeka na badanie rezonansem magnetycznym, ale pierwsze podejrzenia są niepokojące.

W drugiej połowie spotkania Andrzej Widomski niefortunnie skręcił staw kolanowy w jednej z akcji obronnych i nie był w stanie samodzielnie zejść z boiska. W asyście członków sztabu udał się na ławkę rezerwowych, gdzie był opatrywany przez fizjoterapeutów.

Pierwsze prognozy są dość niepokojące, u Widomskiego podejrzewa się uszkodzenie więzadeł w kolanie. W poniedziałek 27 marca zawodnik przejdzie diagnostykę rezonansem magnetycznym.

To nie pierwszy uraz 20-letniego reprezentanta Polski w tym sezonie, po kontuzji barku opuścił pierwsze wiosenne kolejki. Jeszcze przed transferem do Gwardii Opole Widomski przeszedł zabieg z powodu urazu łąkotki.

Prawego rozgrywającego uznaje się za największą nadzieję wśród polskich mańkutów, w kadrze zadebiutował jako 19-latek, jeszcze jako zawodnik drugoligowego SMS-u Płock. We wrześniu po raz pierwszy zagrał w Superlidze, a w styczniu był bliski udziału w MŚ 2023. Na ostatnim etapie selekcji Patryk Rombel postawił na bardziej doświadczonych Michała Daszka i Szymona Działakiewicza.

ZOBACZ: Kolejny krok Górnika do podium Popis Romany Roszak

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: co za trening Polaków! "Dziewczyny się za mną uganiają"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty