Najlepsi w Europie szukają trenerów. Niespodziewane nazwiska

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / David Red / Veszprem / Na zdjęciu: David Davis
Materiały prasowe / David Red / Veszprem / Na zdjęciu: David Davis
zdjęcie autora artykułu

Pick Szeged i Flensburg wciąż bez trenerów na sezon 2023/24. Czołowe kluby Europy mogą postawić na szkoleniowców, którzy do tej pory nie należeli do topu.

Saga z trenerem Picku Szeged trwa już prawie pół roku. Po telenoweli z kuszeniem Talanta Dujszebajewa (nieudanym) przyszła pora na Davida Davisa. Hiszpan opuścił Europę po odejściu z Vardaru Skopje i związał się z egipskim Al-Ahly. Pick starał się ściągnąć Hiszpana na sezon 2023/24, ale zdaniem portalu Nemzeti Sport rozmowy nie zostaną zakończone podpisaniem kontraktu.

Pick szuka szkoleniowca na najbliższe rozgrywki, bowiem od 2024 roku na ławce ma usiąść Michael Apelgren z Savehof. Prawdopodobnie awaryjną roczną opcją będzie duet trenerów drużyny U21 - Kristian Karpati i Serb Vladan Jordovic.

Nie zapadła też decyzja o szkoleniowcu Flensburga. Po nagłym zwolnieniu Maika Machulli portal Rthandball twierdzi, że na północ Niemiec ma wrócić Oscar Carlen. Szwed z powodzeniem prowadzi Ystad, awansował z nim do 1/8 Ligi Europejskiej w tym sezonie, ale jest głównie znany jako... niespełniony talent. Zakończył karierę w 2013 roku w wieku zaledwie 25 lat po sześciu operacjach kolana i dwóch latach bez debiutu w barwach HSV.

ZOBACZ WIDEO: Zrobiła to! Jechała rowerem nad przerażającymi przepaściami

Źródło artykułu: WP SportoweFakty