Z Lubina do Kobierzyc. Wsparcie dla reprezentacyjnej skrzydłowej

KPR Gminy Kobierzyce kończy już budowę składu na przyszły sezon. Do drużyny brązowych medalistek dołącza wychowanka MKS Zagłębia Lubin, Wiktoria Kocińska.

Małgorzata Boluk
Małgorzata Boluk
Wiktoria Kocińska w akcji Materiały prasowe / MKS Zagłębie Lubin / Paweł Andrachiewicz / Wiktoria Kocińska w akcji
- Zespół z Kobierzyc z roku na rok rozwija się coraz bardziej. Ma w swoim składzie bardzo dobre zawodniczki, którym oprócz umiejętności nie brakuje serca do walki. Jest to bezapelacyjnie jedna z czołowych ekip w kraju. Jestem szczęśliwa, że dołączam właśnie do tej drużyny - cieszy się Wiktoria Kocińska.

Nominalną pozycją nowej zawodniczki KPR Gminy Kobierzyce jest lewe skrzydło. Wychowanka lubińskiego klubu na tej pozycji utworzy duet z reprezentantką Polski - Mariolą Wiertelak.

Wiktoria Kocińska związała się z zespołem z Kobierzyc rocznym kontraktem. - Jest to dla mnie z pewnością nowe doświadczenie, ale nie obawiam się niczego - powiedziała w rozmowie dla klubowych mediów.

- Zarówno atmosfera wewnątrz drużyny, jak i ta tworzona przez kibiców pokazują, że KPR to jedna wielka rodzina. Z pełną determinacją do pracy czekam na nadchodzący sezon i mam nadzieję, że każda z nas czuje, że ten rok będzie należał do nas i razem udowodnimy, jaką wartość ma ta drużyna - zakończyła szczypiornistka.

Przypomnijmy, że przed sezonem 2023/2024 do ekipy z Dolnego Śląska dołączyły także Magdalena Drażyk, Wiktoria Saltaniuk, Anastazija Melekestewa i Lesia Smolinh.

Zespół opuściły Aleksandra Tomczyk, Aleksandra Olek, Vitoria Macedo, Karolina Wicik, Andjela Ivanović (koniec kariery) oraz szkoleniowiec Edyta Majdzińska, którą na ławce trenerskiej zastąpi Marcin Palica.

Czytaj także:
Eurobud JKS Jarosław w rozsypce. Inni korzystają
Puchar Polski w nowej odsłonie. Wraca Final Four!

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: piękna partnerka Arkadiusza Milika zakończyła pewien etap
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×