Zwyciężyła reprezentacja Polski B - relacja z Międzynarodowego Turnieju Piłki Ręcznej w Wągrowcu

We wtorkowym Międzynarodowym Turnieju Piłki Ręcznej najlepszą drużyną okazała się II reprezentacja Polski, która zwyciężyła z Nielbą Wągrowiec oraz zremisowała z II reprezentacją Norwegii.

Piotr Werda
Piotr Werda

Wszystkie spotkania zawodów rozegrane zostały w wągrowieckiej hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wągrowcu. Mecze odbywały się po 2x25 minut. W całym turnieju, w drużynie Nielby nie zagrali: bramkarz Adrian Konczewski, kołowy Jakub Płócienniczak, rozgrywający Bartosz Świerad i Marcin Siódmiak. Za to pokazali się na parkiecie ci zawodnicy drużyny miejscowej, którzy dotychczas nie zaliczyli meczu w lidze, lub grali bardzo mało: Bartosz Kruszka, Dawid Matłoka (juniorzy, którzy trenują z seniorami) oraz Tomasz Szałkucki, Dawid Borek i Maciej Kasprzak.

W pierwszym meczu, o godzinie 17:00 Reprezentacja Polski B zmierzyła się Nielbą Wągrowiec. Kadrowicze dość szybko uzyskali przewagę. W 9 minucie prowadzili z beniaminkiem ekstraklasy 6:2. Po trafieniu Michała Bartczaka było 9:3 (12 minuta). Trzy minuty później ponownie Bartczak pokonuje bramkarza miejscowych, dzięki czemu Polska wychodzi na prowadzenie 11:4. Żółto-czarni odpowiadają trzema udanymi akcjami w ataku (11:7, 20 minuta). Wynik do przerwy ustala Michał Bednarek (16:9). Po zmianie stron II Reprezentacja Polski nadal kontrolowała przebieg spotkania. W 42 minucie po trafieniu Kamila Cioka oraz dwóch bramkach rozgrywającego Dawida Przysieka nielbistom udało się zbliżyć na cztery bramki (25:21). Jednak w końcówce reprezentanci Polski nie dali się zaskoczyć i odebrać sobie zwycięstwa. Ostatecznie II Reprezentacji Polski pokonała Nielbę Wągrowiec 32:27.

W drugim spotkaniu Reprezentacja Polski B zremisowała z II Reprezentacją Norwegii 25:25 (10:11). Pierwsze dziesięć minut były bardzo wyrównane. Po bramkach: Kopycińskiego, Bartczaka oraz Adamuszka Polacy wyszli na prowadzenie 10:7 (18 minuta). Po przerwy nasi reprezentanci nie zdobyli już jednak żadnego trafienia. Do bramki Polaków trafiali natomiast Norwegowie: Tobiassen, Paulsen oraz Holand, który zdobył prowadzenie do przerwy dla swojego zespołu (10:11). W drugiej połowie przez długi czas prowadziła Norwegia B. Po udanej akcji Tobiassena było nawet 17:21 dla gości z zagranicy. Polacy wyrównali w 46 minucie po trafieniu Mateusza Seroki (22:22, 46 minuta). Po udanym rzucie Rumniaka, na minutę przed zakończeniem spotkania, II Reprezentacja Polski prowadziła jedną bramką. Remis uratował Tonnesen - najskuteczniejszy gracz w ekipie Norwegii (25:25, 50 minuta).

W ostatnim meczu zawodów Nielba Wągrowiec zmierzyła się z Norwegią B. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 20:00. Początek meczu był wyrównany. Potem przewagę uzyskali żółto-czarni. Po trafieniu Dawida Przysieka z rzutu karnego było 8:5 dla MKS-u (12 minuta). Na 5 minut przed przerwą podopieczni Edwarda Kozińskiego prowadzili 14:9. Dwie bramki przed zakończeniem tej części spotkania zdobył Holand (14:11, 25 minuta). Po zmianie stron na parkiecie zarysowała się lekka przewaga wągrowieckich piłkarzy ręcznych. Taki stan trwał do 37 minuty. Potem nieznacznie prowadzili Norwegowie. Na pięć minut przez końcowym gwizdkiem bramkarza beniaminka pokonał Hermansen (22:24). Szczypiorniści z Wielkopolski doprowadzili do remisu po trafieniach: Łukasza Białaszka oraz Kamila Cioka. Reprezentanci Norwegii wyszli ponownie na prowadzenie po bramce Nordberga (24:25, 49 minuta). Remis uratował Dawid Przysiek, uzyskując trafienie z rzutu karnego.

Zwycięzcą Międzynarodowego Turnieju Piłki Ręcznej w Wągrowcu okazała się II Reprezentacja Polski (3 punkty), która uplasowała się przez Norwegią B (2 punkty). Nielba Wągrowiec - gospodarz turnieju zajęła trzecią lokatę (1 punkt).

Uczestnicy turnieju otrzymali puchary oraz upominki wręczane przez Stanisława Wilczyńskiego - Burmistrza Miasta Wągrowca oraz Prezesa Nielby - Jerzego Kasprzaka. Najskuteczniejszym zawodnikiem został wybrany gracz Nielby - Dawid Przysiek, który zdobył w całej imprezie aż 19 bramek. W środę o godzinie 18:00 w wągrowieckiej hali OSIR-u Nielba zagra jeszcze sparing z Norwegią B. Następnego dnia o tej samej godzinie mecz towarzyski rozegrają II reprezentacje Polski oraz Norwegii.

Polska II - Nielba Wągrowiec 32:27 (16:9)

Polska II: Sokołowski, Zapora, Świrkula - Tomczak 6, Bartczak 5, Seroka 4, Jankowski 3, Bednarek 2, Orzechowski 2, Krieger 2, Kopyciński 2, Adamuszek 1, Adamczak 1, Krawczyk 1, Jędrzejewski 1, Chrapkowski 0, Rumniak 0.

Nielba: Szałkucki, Głębocki - Przysiek 10, Białaszek 3, Borek 3, Ciok 3, Szyczkow 2, Krajewski 2, Szulc 1, Gierak 1, Kasprzak 1, Witkowski 1, Kruszka 0, Janusiewicz 0, Matłoka 0.

Kary:
Polska II - 6 minut (Adamuszek, Krawczyk, Seroka - po 2 minuty)
Nielba - 2 minuty (Krajewski - 2 minuty)

Sędziowie: Bartosz Leszczyński i Marcin Piechota z Płocka.

Polska II - Norwegia II 25:25 (10:11)

Polska II: Świrkula, Zapora - Tomczak 6, Seroka 4, Krieger 3, Chrapkowski 3, Adamuszek 3, Kopyciński 3, Rumniak 1, Bartczak 1, Paluch 1, Bednarek 0, Krawczyk 0, Jankowski 0, Orzechowski 0.

Norwegia II: Medhus - Tonnesen 5, Tobiassen 4, Hykkerud 3, Jondal 3, Nordberg 2, Norstebo 2 Holand 2, Lunde 2, Hermansen 1, Paulsen 1, Egeland 0, Sorheim 0.

Kary:
Polska II - 6 minut (Jankowski - 4 minuty, Paluch - 2 minuty)
Norwegia II - 10 minut (Hykkerud i Egeland - po 4 minuty, Nordberg - 2 minuty)

Sędziowie: Andrzej Rajkiewicz i Jakub Tarczykowski (Szczecin)

Nielba Wągrowiec - Norwegia II 25:25 (14:11)

Nielba: Szałkucki, Głębocki - Przysiek 9, Ciok 5, Gierak 4, Szyczkow 2, Szulc 2, Białaszek 2, Kasprzak 1, Witkowski 0, Krajewski 0, Borek 0, Kruszka 0, Matłoka 0, Janusiewicz 0.

Norwegia II: Tovas, Tjemsland - Nordberg 7, Tonnsesen 5, Holand 4, Hermansen 3, Jondal 2, Hykkerud 1, Egeland 1, Lunde 1, Norstebo 1, Gjersten 0, Paulsen 0.

Kary:
Nielba - 4 minuty (Witkowski - 4 minuty)
Norwegia II - 8 minut (Lunde, Nordberg, Gjersten, Egeland - po 2 minuty)

Sędziowie: Bartosz Leszczyński i Marcin Piechota (Płock)

Uczestnicy turnieju otrzymali puchary oraz upominki wręczane przez Stanisława Wilczyńskiego - Burmistrza Miasta Wągrowca oraz Prezesa Nielby - Jerzego Kasprzaka. Najskuteczniejszym zawodnikiem został wybrany gracz Nielby - Dawid Przysiek, który zdobył w całej imprezie aż 19 bramek! Gratulujemy!