Coroczna tradycja w Lubinie. Już wkrótce Memoriał im. Henryka Kruglińskiego

W najbliższą sobotę MKS Zagłębie Lubin zorganizuje już XXVI Memoriał im. Henryka Kruglińskiego. Ten turniej jest w stolicy polskiej miedzi coroczną tradycją.

Małgorzata Boluk
Małgorzata Boluk
Zawodniczki MKS Zagłębia Lubin Materiały prasowe / MKS Zagłębie Lubin / Paweł Andrachiewicz / Zawodniczki MKS Zagłębia Lubin
Memoriał będzie dla złotych medalistek i zdobywczyń Pucharu Polski jednym z elementów przygotowań do nowej edycji zmagań w Orlen Superlidze Kobiet oraz gry w Lidze Mistrzyń. Przypomnijmy, że ekipa ze stolicy polskiej miedzi otrzymała od EHF "dziką kartę" i we wrześniu tego roku zadebiutuje w elitarnych rozgrywkach.

MKS Zagłębie Lubin rozegrało już trzy mecze kontrolne i wszystkie zakończyły się zwycięstwem podopiecznych Bożeny Karkut. Sparingowe granie lubinianki rozpoczęły od meczu z Piotrcovią Piotrków Trybunalski, a później dwukrotnie zmierzyły się z MKS PR URBIS Gniezno.

XXVI Memoriał im. Henryka Kruglińskiego odbędzie się 19 sierpnia. MKS Zagłębie Lubin zaprosiło do towarzyskiej rywalizacji brązowe medalistki - KPR Gminy Kobierzyce oraz reprezentanta czeskiej ekstraklasy - HC Żlin. Turniej będzie rozgrywany systemem każdy z każdym.

ZOBACZ WIDEO: Ludzie Królowej #5. Konrad Bukowiecki: Kończyłem karierę kilkadziesiąt razy

Kim był Henryk Krugliński? Wielkim przyjacielem lubińskiego sportu, który przed laty w stolicy polskiej miedzi tworzył żeńską sekcję piłki ręcznej.

"To on wraz z wieloma działaczami tworzył podwaliny pod sukcesy lubińskiego szczypiorniaka. Każde ligowe zwycięstwo naszych zawodniczek w dużej mierze dedykowane jest pamięci Heńka. A turniej zorganizowany ku jego pamięci dostarcza emocji kibicom i zarazem, jest symbolem tego co w sporcie najpiękniejsze i najtrwalsze" - czytamy na oficjalnej stronie klubu.

Terminarz Memoriału im. Henryka Kruglińskiego:

godz. 9:30 / MKS Zagłębie Lubin - HC Żlin
godz. 13:30 / HC Żlin - KPR Kobierzyce
godz. 17:30 / MKS Zagłębie Lubin - KPR Kobierzyce

***

Wyniki wcześniejszych meczów sparingowych:

MKS Zagłębie Lubin - Piotrcovia Piotrków Trybunalski 36:29
MKS PR URBIS Gniezno - MKS Zagłębie Lubin 28:38
MKS Zagłębie Lubin - MKS PR URBIS Gniezno 31:24

Czytaj także:
Umowa do 2030 roku! Orlen Superliga z nowym nadawcą telewizyjnym
Wypożyczenia w MKS FunFloor Lublin. To ma zaprocentować

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×