Ruszają MŚ 2023! Polki cel mają ambitny

W dniach 29 listopada - 17 grudnia będziemy emocjonować się MŚ 2023 piłkarek ręcznych. Złota będą bronić kapitalne Norweżki, a Polki? Cel mają ambitny i chcą zameldować się w najlepszej "ósemce" imprezy.

Małgorzata Boluk
Małgorzata Boluk
Karolina Kochaniak-Sala w akcji Materiały prasowe / ZPRP / Paweł Bejnarowicz / Karolina Kochaniak-Sala w akcji
XXVI edycja mistrzostw świata piłkarek ręcznych będzie wyjątkowa, gdyż po raz pierwszy zostanie rozegrana na terenie trzech krajów. MŚ 2023, w których wezmą udział 32 zespoły zorganizują Dania, Szwecja oraz Norwegia. Areny zmagań szczypiornistek? Frederikshavn, Stavanger, Goeteborg, Helsingborg, Trondheim oraz Herning, gdzie swoje mecze będą rozgrywać Polki.

Ekipa Biało-Czerwonych do rywalizacji podejdzie pełna optymizmu. Wszystko przez świetną atmosferę oraz bardzo dobry występ w towarzyskim Posten Cup. Przypomnijmy, że nasze zawodniczki pewnie pokonały Islandię i Angolę, a w meczu o pierwsze miejsce przegrały z mocną Norwegią tylko różnicą dwóch bramek (---> WIĘCEJ TUTAJ).

Trener Arne Senstad po turnieju nie zdecydował się na zmiany i zabrał do Herning dokładnie tę samą "osiemnastkę" (---> SKŁAD), która kilka dni temu grała towarzysko w Hamar oraz Lillehammer.

Mistrzostwa ruszają w środę, ale w akcji Polek jeszcze nie zobaczymy. Tego dnia na parkiet wybiegną zespoły z grup C, gdzie dojdzie do starć Korea Południowa - Austria i Norwegia - Grenlandia oraz G, w której Brazylia zmierzy się z Ukrainą, a Hiszpania z Kazachstanem.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Bajeczne wakacje. Tak wypoczywa rywalka Świątek

Nasze szczypiornistki zmagania w grupie F zaczną od potyczki o punkty z Iranem, którą zaplanowano na czwartek. Dwa dni później czeka je mecz z Japonią, a w poniedziałek będziemy się emocjonować bardzo ciekawie zapowiadającym się spotkaniem Polska - Niemcy.

- Biorąc pod uwagę nasze umiejętności, myślę, że jest to dla nas bardzo fajna grupa. Każde spotkanie chcemy zagrać jak najlepiej. Musimy mieć szacunek do każdego rywala, ale także wiarę we własne umiejętności - oceniła Magda Balsam w rozmowie dla ZPRP.

Dwa lata temu piętnaste miejsce, a teraz? Jaki jest cel Biało-Czerwonych na tę imprezę? Polskie szczypiornistki nie zadowolą się samym wyjściem z grupy. Ta ambitna grupa zawodniczek chciałaby zameldować się w najlepszej "ósemce" imprezy.

Oczywiście są również marzenia o nawiązaniu do największych sukcesów kadry, które miały miejsce podczas MŚ 2013 i MŚ 2015, ale należy pamiętać, że to zespół, który wciąż się "dociera", a konkurencja jest spora. Przypomnijmy, że Polska kończyła wtedy mistrzostwa tuż za podium - na czwartej lokacie.

- Z meczu na mecz wyglądamy coraz lepiej. Jesteśmy coraz lepszą drużyną. W reprezentacji mamy ostatnio wiele nowych twarzy. Cieszy, że dołączają do nas młode dziewczyny i dostają swoje szanse. Dzięki temu kadra nie jest zamknięta, a na każdej pozycji mamy rywalizację. To powoduje, że wszystkie się rozwijamy - dodała prawoskrzydłowa kadry i MKS FunFloor Lublin.

Wszystkie mecze MŚ 2023 piłkarek ręcznych będzie można oglądać za pośrednictwem platformy streamingowej Viaplay. Portal WP SportoweFakty z meczów Polek przeprowadzi z kolei tekstowe relacje LIVE akcja po akcji.

MŚ 2023 (29 listopada - 17 grudnia)

Podział na grupy:

A (Goeteborg): Szwecja, Chorwacja, Chiny, Senegal
B (Helsingborg): Czarnogóra, Węgry, Kamerun, Paragwaj
C (Stavanger): Norwegia, Korea Płd., Grenlandia, Japonia
D (Stavanger): Francja, Słowenia, Angola, Islandia
E (Herning): Dania, Rumunia, Serbia, Chile
F (Herning): Niemcy, Polska, Japonia, Iran
G (Frederikshavn): Brazylia, Hiszpania, Ukraina, Kazachstan
H (Frederikshavn): Holandia, Czechy, Argentyna, Kongo

Terminarz meczów Polek:

Polska - Iran / 30.11 (czwartek), godz. 20:30
Polska - Japonia / 02.12 (sobota), godz. 20:30
Niemcy - Polska / 04.12 (poniedziałek), godz. 20:30

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×