MŚ: faworyci nie zawodzą. Pewne zwycięstwa

W sobotni wieczór po raz kolejny pewnie zwyciężały faworyzowane reprezentacje, a mianowicie Francja, Holandia, Czarnogóra oraz Węgry. Ciekawie było jedynie w starciu trzeciej z wymienionych ekip, ale jedynie w pierwszej połowie.

Jakub Fordon
Djurdjina Malović z Czarnogóry (z piłką) PAP/EPA / ANTONIO BAT / Na zdjęciu: Djurdjina Malović z Czarnogóry (z piłką)
Pierwsza faza MŚ 2023 piłkarek ręcznych cechuje się tym, że wystarczy jedna wygrana, by awansować do kolejnej rundy. Później natomiast rozpoczyna się gra o punkty, które zostaną przeniesione.

Spotkania z 18:00 i 20:30 miały zdecydowanych faworytów oprócz rywalizacji Polski z Japonią. Te zakończyły się jednostronnymi wynikami, chociaż w jednym z nich dość interesująca była premierowa odsłona.

Francja, Holandia oraz Węgry od początku do końca pewnie kontrolowały przebieg swoich spotkań. Udało im się ograć kolejno Islandię, Kongo oraz Węgry.

Z kolei emocji dostarczyła premierowa odsłona spotkania Czarnogóra z Paragwajem. Po pierwszej połowie faworyt prowadził jedynie 17:15. Biorąc pod uwagę pozostałe mecze, żaden nie był tak ciekawy nawet przez chwilę.