Trzydziestu zawodników Orlen Superligi szykuje się na mistrzostwa Europy

Dokładnie aż trzydziestu jeden zawodników reprezentujących dwanaście państw szykuje się do rozpoczynających się 10 stycznia mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych. Nie brakuje wśród nich gwiazd swoich reprezentacji.

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Na zdjęciach: Abel Serdio (Hiszpania/Orlen Wisła Płock) i Nicolas Tournat (Francja/Industria Kielce) Getty Images / Na zdjęciach: Abel Serdio (Hiszpania/Orlen Wisła Płock) i Nicolas Tournat (Francja/Industria Kielce)
Oczywiście najliczniej reprezentowaną grupę zawodników grających na co dzień w Orlen Superlidze ma reprezentacja Polski. Co ciekawe Marcin Lijewski powołał zaledwie po dwóch zawodników występujących na co dzień w zespołach z Kielc i z Płocka, gdzie pierwsze skrzypce często odgrywają obcokrajowcy. Oprócz tego swoich dwóch przedstawicieli ma Górnik Zabrze, a po jednym kluby z Opola, Głogowa, Gdańska, Kwidzyna i Ostrowa Wielkopolskiego.

W naszych eksportowych zespołach występujących w Orlen Superlidze gra sporo gwiazd z zagranicy i widać to po powołaniach z innych państw. Francję reprezentują Nicolas Tournat, Dylan Nahi i Benoit Kounkoud grający na co dzień w Industrii Kielce. Bardzo ciekawy jest natomiast status Andreasa Wolffa. Mówiący biegle w języku polskim Niemiec jest jedynym szczypiornistą swojej reprezentacji, który nie występuje w rodzimej Bundeslidze!

Ekipy z Kielc i z Płocka dostarczają nam też reprezentantów Chorwacji i Hiszpanii, które od lat grają o medale. W kadrze Hiszpanii znalazło się oczywiście miejsce dla dwóch synów trenera kieleckiego klubu - Alex Dujshebaev i Daniel Dujshebaev, a także dla Abela Serdio. Więcej przedstawicieli w Chorwacji ma natomiast Orlen Wisła Płock, gdzie grają Lovro Mihić i Tin Lucin. Oczywiście powołany został też mający 109 występów w swojej kadrze Igor Karacić.

ZOBACZ WIDEO: Zobacz, gdzie Milik zabrał ukochaną. Jej zdjęcia zachwycają

W Orlen Wiśle grają też zdecydowanie najskuteczniejszy zawodnik spośród wszystkich powołanych w reprezentacji Bośni i Hercegowiny (Mirsad Terzić), przedstawiciele Słowenii (Miha Zarabec) czy Węgier (Gergo Fazekas), natomiast trener Islandii powołał Haukura Thrastarsona rozwijającego swoje umiejętności w Industrii Kielce.

Nie brakuje też zawodników występujących w innych klubach Orlen Superligi. Dwóch przedstawicieli mają Azoty Puławy, w których grają reprezentanci Austrii i Gruzji - Boris Zivković i Zurab Tsintadze, a w 20-osobowym składzie Czechów znalazło się aż czterech szczypiornistów grających w Polsce - Jan Hrdlicka (Energa MKS Kalisz), Tomas Piroch (Orlen Wisła Płock), Lukas Morkovsky (Górnik Zabrze) i Daniel Reznicky (Arged Rebud KPR Ostrovia).

Na mistrzostwach Europy swoich przedstawicieli mają ligi wszystkich 24 państw występujących na turnieju, a także Zjednoczone Emiraty Arabskie, Białoruś, Izrael, i Słowacja.

Czytaj także:
Lijewski podsumował turniej przed Euro. Od razu podkreślił jedno
Ważny zawodnik na dłużej w Orlen Wiśle Płock 

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×