Duże problemy MKS FunFloor Lublin. W tym meczu roiło się od strat

Nieoczywisty przebieg miało wtorkowe starcie w Orlen Superlidze pomiędzy Handball JKS Jarosław i MKS FunFloor Lublin. Faworytki z Koziego Grodu musiały się mocno namęczyć, żeby wyszarpać trzy punkty.

Małgorzata Boluk
Małgorzata Boluk
Trener Edyta Majdzińska (MKS FunFloor Lublin) z zespołem Materiały prasowe / Orlen Superliga Kobiet / MKS FunFloor Lublin / Trener Edyta Majdzińska (MKS FunFloor Lublin) z zespołem
Zawodniczki MKS FunFloor Lublin miały w nogach trudny pojedynek z Neptunes Nantes w Lidze Europejskiej (---> RELACJA) i we wtorkowym meczu na Podkarpaciu brakowało im świeżości, ale w końcówce spotkania zachowały zimną krew i mogły cieszyć się z kolejnego zwycięstwa w Orlen Superlidze.

Wynik starcia otworzyła młodsza siostra Kingi Achruk - Edyta Byzdra, na co lublinianki odpowiedziały serią trzech bramek. Jarosławianki doprowadziły do wyrównania po trafieniach swoich liderek, ale później znów popełniały niewymuszone błędy, co odbiło się na wyniku (3:6 w 15'). Michał Kubisztal musiał poprosić o czas.

I to poskutkowało. Druga linia bardzo często współpracowała ze skuteczną obrotową Sylwią Matuszczyk, ciężar kończenia akcji brała na siebie też Walentyna Kozimur, która powróciła ostatnio na parkiet po półrocznej przerwie, i po trzydziestu minutach gry tablica wyników wskazywała remis.

ZOBACZ WIDEO: Jest w dziewiątym miesiącu ciąży. Zobacz, skąd "wrzuciła" nagranie

Emocji nie brakowało także po zmianie stron. Publiczność zgromadzona w Jarosławiu oglądała prawdziwy mecz walki, ale też festiwal błędów - JKS zaliczył aż 19 strat, a lublinianki tylko cztery mniej. Tym można byłoby obdzielić dwa spotkania, ale koniec końców styl spada na drugi plan, ponieważ liczą się trzy punkty. A te powędrowały na konto faworytek z Lublina po arcyważnym trafieniu Aleksandry Tomczyk.

MVP meczu została wybrana Daria Szynkaruk, a wyróżnienie dla najlepszej zawodniczki Handball JKS Jarosław otrzymała Weronika Kordowiecka, która zaliczyła we wtorek dziesięć skutecznych interwencji. Golkiperka broniła z 30-procentową skutecznością.

Handball JKS Jarosław - MKS FunFloor Lublin 22:23 (11:11)

JKS: Kordowiecka - Matuszczyk 6, Dmytrenko 6, W. Kozimur 5, Byzdra 3, Guziewicz 1, Skubacz 1, Strózik, Galas, K. Kozimur, Kostuch, Hawryluk.
Karne: 3/3
Kary: 4 min.

MKS: Gawlik, Wdowiak - Szynkaruk 5, Roszak 5, Płomińska 3, Balsam 3, M. Więckowska 2, Tomczyk 1, Noga 1, Pastuszka 1, Achruk 1, Masna, Posavec, Kovarova, D. Więckowska.
Karne: 1/1
Kary: 14 min.

Sędziowie: Kamil Dąbrowski i Paweł Staniek

Czytaj także: Ważny apel Kamila Syprzaka na koniec ME 2024 Tu tworzy się coś dużego. Nowy kraj zagości na stałe w elicie? ZOBACZ WIDEO: Jest w dziewiątym miesiącu ciąży. Zobacz, skąd "wrzuciła" nagranie
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×