Przeszła aż pięć operacji. Wielki powrót jeszcze w tym sezonie?

- Rehabilitacja po tylu zabiegach jest bardzo ciężka, ale oczywiście walczę - zapowiedziała Kinga Jakubowska. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, rozgrywająca KGHM MKS Zagłębia Lubin wróci wiosną do gry.

Małgorzata Boluk
Małgorzata Boluk
Kinga Jakubowska Materiały prasowe / MKS Zagłębie Lubin / Paweł Andrachiewicz / Na zdjęciu: Kinga Jakubowska
19 stycznia 2022 roku - to właśnie wtedy widzieliśmy Kingę Jakubowską na parkiecie po raz ostatni. Ta piekielnie utalentowana i nazywana przyszłością polskiej kadry leworęczna rozgrywająca podczas derbów Dolnego Śląska doznała koszmarnie wyglądającej kontuzji prawego kolana.

Badania wykazały zerwanie więzadła krzyżowego przedniego, co oznaczało dłuższą przerwę od piłki ręcznej. Trwa ona jednak zdecydowanie dłużej niż zakładano. W ciągu dwóch lat zawodniczka KGHM MKS Zagłębia Lubin przeszła pięć operacji - jedną łokcia i aż cztery kolana.

- Pierwsze dwie operacje kolana nie zostały do końca dobrze wykonane i spowodowało to dodatkowe uszkodzenia, które w trzeciej i czwartej operacji zostały naprawiane - wyznała Kinga Jakubowska.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: toczyły wojny w UFC. Poznajesz, kogo odwiedziła Jędrzejczyk?

- Aktualnie przechodzę rehabilitację, która po tylu zabiegach jest bardzo ciężka, ale oczywiście walczę i z dnia na dzień jestem coraz bliżej celu, jakim jest powrót na boisko - dodała 24-letnia rozgrywająca lubińskiego klubu.

Niewykluczone, że zobaczymy ją na parkiecie wiosną tego roku. - Niedługo jeśli będzie wszystko szło dobrze, to wejdę w ostatnią fazę rehabilitacji i liczę na to, że jeszcze w tym sezonie będę mogła wejść na boisko i pomóc drużynie - zakończyła zawodniczka Miedziowych.

Czytaj także:
Co za odmiana. Walczyły o utrzymanie, a już są w grupie mistrzowskiej
Wszystko już jasne. Ćwierćfinał Ligi Europejskiej nie dla MKS FunFloor Lublin

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×