Zdjęcie z Kielc. Zobacz, gdzie ksiądz święcił koszyczki

W sobotę (30 marca) w Kielcach dało się za jednym zamachem poświęcić koszyk ze świątecznym pokarmami, jak i obejrzeć mecz Industrii z MKS Zagłębiem Lubin. Pomógł w tym ksiądz Krzysztof Banasik, który pojawił się na spotkaniu.

Jakub Fordon
Jakub Fordon
ksiądz Krzysztof Banasik święcił pokarmy przyniesione przez kibiców przed meczem Industrii Kielce z MKS Zagłębiem Lubin PAP / Piotr Polak / Na zdjęciu: ksiądz Krzysztof Banasik święcił pokarmy przyniesione przez kibiców przed meczem Industrii Kielce z MKS Zagłębiem Lubin
Na ostatni weekend marca, a także początek kwietnia w 2024 roku wypadły święta Wielkanocne. Tym samym sobota, 30. dnia pierwszego z wymienionych miesięcy była dniem, w którym można było poświęcić świąteczny pokarm.

Inaczej jednak sprawa miała się w Kielcach, gdzie nie trzeba było gościć w kościele, by uzyskać poświęcenie pokarmu. Wystarczyło bowiem udać się do Hali Legionów, gdzie na sobotę zaplanowano mecz 26. kolejki ORLEN Superligi mężczyzn pomiędzy miejscową Industrią a MKS Zagłębiem Lubin.

Jednym z gości na tym spotkaniu był ksiądz Krzysztof Banasik. I na dziesięć minut przed rozpoczęciem rywalizacji kapłan pobłogosławił koszyczki, w których na halę przyniesiony został pokarm.

ZOBACZ WIDEO: Herosi WP. Jóźwik, Małysz, Świderski i Korzeniowski wybrali nominowanych

- Bardzo dziękuje klubowi za tę inicjatywę, jest wspaniała. Niech Pan Jezus wszystkim nam błogosławi. Życzę naszej rodzinie Iskierki Wesołego Alleluja - powiedział duszpasterz kieleckich sportowców, cytowany przez portal echodnia.eu.

Do tej pory taka inicjatywa miała miejsce w kilku polskich klubach, na przykład w Cracovii. Z kolei w Kielcach nigdy wcześniej nie było to praktykowane, ale zmieniło się to właśnie w 2024 roku.

A samo spotkanie w Hali Legionów było jednostronne. Industria okazała się bezlitosna dla Zagłębia i rozbiła rywala aż 47:26 (relacja TUTAJ).

Przeczytaj także:
Energa Wybrzeże kontynuuje świetną passę. Maciej Papina z rekordem asyst

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×