Zagłębie najlepsze - podsumowanie Memoriału Henryka Kruglińskiego

Drużyna Zagłębia Lubin zajęła pierwsze miejsce na Memoriale Henryka Kruglińskiego. Drugi był SPR Olkusz, a trzeci Ruch Chorzów. Czwarte miejsce zajął KPR Jelenia Góra. Najlepszą zawodniczką turnieju została rozgrywająca Zagłębia Karolina Semeniuk.

Łukasz Lemanik

MKS Zagłębie Lubin - KPR Jelenia Góra 19:11 (10:5)

Zagłębie:
Czarna, Maliczkiewicz, Tsvirko - Załęczna, Piekarz 6, Ciepłowska 3, Semeniuk 2, Obrusiewicz 1, Olszewska 3, Orzeszka 1, Kordić 1, Jacek 1, Grozdanowska 1, Marciniak.

KPR: Szalek, Kozłowska, Baranowska - Tórz, Dąbrowska 2, Świdzińska, Stanisławiszyn, Buklarewicz 2, Kobzar 2, Załoga 5, Odrowska, Łoniewska, Muras, Wasiucionek, Rykaczewska.

Na otwarcie turnieju Zagłębie pewnie pokonało jeleniogórski KPR. Po 10. minutach było 5:1 dla lubinianek i chociaż chwilę później KPR zdołał zniwelować straty do jednej bramki - 4:5, to kolejne fragmenty meczu należały już do podopiecznych Bożeny Karkut. Do przerwy było 10:5. W drugiej połowie sztab szkoleniowy dał pograć zmienniczkom. Na parkiecie pojawiły się dwie zawodniczki z drugiej drużyny - Aneta Grozdanowska, która zdobyła jedną bramkę, a także Martyna Marciniak. Na placu gry mogliśmy ujrzeć również rekonwalescentki - Aleksandrę Jacek i Jelenę Kordić. W 30. minucie Zagłębie prowadziło 16:7, a cały mecz wygrało 19:11. - Było to dobre, szybkie spotkanie w naszym wykonaniu. Wszystkie bramkarki zagrały dobrze. W drugiej połowie daliśmy pograć młodym zawodniczkom, a także tym, które wracają do gry po kontuzji - powiedział po meczu II trener Zagłębia, Zbigniew Rutka.

KPR Ruch Chorzów - SPR Olkusz 15:20 (8:11)

Ruch:
Karwat, Wąż - Brymerska 1, Rol 2, Radoszewska 3, Pawlik 1, Lanuszny 2, Wawrzyńczyk, Sęktas 1, Kempa 1, Sucheta, Lipko 4, Rzeszutek, Salamon.

SPR: Krzymińska, Gil, Kozieł - Górska , Szczerbińska, Jędrusik, Magolon, Przytuła 3, Karnia 1, Kompała 2, Leszczyńska 2, Brachmańska 5, Czekaj 3, Strzałko, Kubiak, Giera 4, Ziółkowska.

Już w drugim meczu turnieju doszło do niespodzianki. Faworyzowany Ruch przegrał z SPR-em Olkusz pięcioma bramkami. Pierwszy kwadrans był wyrównany, a na parkiecie trwała walka bramka za bramkę. W 13. minucie SPR, za sprawą Anny Brachmańskiej, wyszedł na pierwsze prowadzenie i nie oddał go już do końca. Po pierwszych dwudziestu minutach było 11:8 dla zespołu z Olkusza. W drugiej połowie przewaga SPR-u jeszcze wzrosła i ostatecznie zakończyła się na pięciu trafieniach.

KPR Jelenia Góra - KPR Ruch Chorzów 20:21 (11:11)

KPR:
Szalek, Kozłowska, Baranowska - Tórz, Dąbrowska 3, Świdzińska, Stanisławiszyn, Buklarewicz 6, Kobzar 4, Załoga 1, Odrowska 6, Łoniewska, Muras, Wasiucionek, Rykaczewska.

Ruch: Karwat, Wąż - Brymerska, Rol 1, Radoszewska 2, Pawlik 5, Lanuszny 3, Wawrzyńczyk 2, Sęktas 1, Kempa 1, Sucheta 1, Lipko 5, Rzeszutek, Salamon.

Był to niezwykle zacięty i emocjonujący mecz. Początek należał do jeleniogórskiego KPR-u, który prowadził po kilku minutach 5:2. Przed przerwą „niebieskim” udało się zniwelować straty i było po 11. Na początku drugiej połowy Ruch wyszedł na prowadzenie. Od tego momentu wynik był bliski remisu, a o losach spotkania zadecydowały ostatnie sekundy. Pół minuty przed końcem prowadzenie Ruchowi dała Żaneta Sucheta. Cztery sekundy przed końcowym gwizdkiem zespół z Jeleniej Góry miał szansę na doprowadzenie do remisu, jednak piłka po rzucie karnym wykonywanym przez Sabinę Kobzar trafiła w słupek.

SPR Olkusz - MKS Zagłębie Lubin 11:24 (4:16)

SPR:
Krzymińska, Gil, Kozieł - Górska , Szczerbińska 2, Jędrusik, Magolon, Przytuła 3, Karnia 1, Kompała, Leszczyńska, Brachmańska 3, Czekaj 2, Strzałko, Kubiak, Giera 1, Ziółkowska.

Zagłębie: Czarna, Maliczkiewicz, Tsvirko - Załęczna 1, Piekarz 2, Ciepłowska 3, Semeniuk 6, Obrusiewicz 4, Olszewska 1, Orzeszka, Kordić 3, Jacek 2, Grozdanowska 1, Marciniak 1.

Spotkanie przypominało to, które obydwie drużyny rozegrały niedawno w ramach ekstraklasy. Inicjatywę od początku do końca miało Zagłębie i to właśnie podopieczne Bożeny Karkut zdecydowanie prowadziły. Po 6. minutach było 6:0 dla Zagłębia. Pierwszą bramkę w meczu SPR zdobył dopiero minutę później, kiedy rzut karny wykorzystała Paula Przytuła. Do przerwy Zagłębie prowadziło 16:4, a w drugiej połowie utrzymywało wyraźną przewagę. Na listę strzelców wpisały się dwie młode zawodniczki - Martyna Marciniak i Aneta Grozdanowska.

KPR Jelenia Góra - SPR Olkusz 17:18 (6:9)

KPR:
Szalek, Kozłowska Baranowska - Tórz, Dąbrowska, Świdzińska 1, Stanisławiszyn 1, Buklarewicz 2, Kobzar 2, Załoga 3, Odrowska 5, Łoniewska, Muras 1, Wasiucionek 2, Rykaczewska.

SPR: Krzymińska, Gil, Kozieł - Górska , Szczerbińska, Jędrusik, Magolon 1, Przytuła 2, Karnia 5, Kompała 2, Leszczyńska 1, Brachmańska 2, Czekaj, Strzałko, Kubiak 2, Giera 3, Ziółkowska.

Kolejny mecz, który miał wyrównany przebieg. W pierwszej połowie lekka przewaga była po stronie Olkusza, który prowadził różnicą 2-3 bramek. W drugiej połowie zespół z Jeleniej Góry, który doprowadził do remisu, a później wyszedł na prowadzenie. SPR nie zamierzał jednak składać broni i odzyskał prowadzenie. Wynik w ostatnich minutach był „na styku”, a o wygranej Olkusza zdecydowała bramka Agnieszki Karnii, zdobyta na niespełna dziesięć sekund przed końcową syreną.

MKS Zagłębie Lubin - KPR Ruch Chorzów 24: 17 (11:9)

Zagłębie:
Czarna, Maliczkiewicz, Tsvirko - Załęczna, Piekarz 4, Ciepłowska 1, Semeniuk 5, Obrusiewicz 4, Olszewska 2, Orzeszka 1, Kordić 6, Jacek 1, Grozdanowska, Marciniak.

Ruch: Karwat, Wąż - Brymerska, Rol, Radoszewska 2, Pawlik 2, Lanuszny 5, Wawrzyńczyk 1, Sęktas, Kempa, Sucheta, Lipko 4, Rzeszutek 2, Salamon 1.

Początek meczu to mocne uderzenie Ruchy, który w 8. minucie prowadził już 5:1. Lubinianki rzuciły się do odrabiania strat i do przerwy prowadziły 11:9. W drugiej połowie Zagłębie powiększyło jeszcze swoją przewagę o kilka bramek i wygrało ostateczni 24:7.

- Był to dla nas ważny turniej. Przede wszystkim uczciliśmy pamięć znakomitego działacza, jakim był Henryk Krugliński. Memoriał był dla nas pożyteczny, jeśli chodzi o względy sportowe. Cieszy nie tylko wygrana, ale również styl, w jakim dziewczyny zaprezentowały się we wszystkich meczach - podsumowała trener Zagłębia Lubin, Bożena Karkut.