Tam co roku dzieje się magia! Ważna decyzja w Lidze Mistrzów

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Christof Koepsel / Na zdjęciu: Lanxess Arena, w ramce: FC Barcelona z trofeum za sezon 2023/2024
Getty Images / Christof Koepsel / Na zdjęciu: Lanxess Arena, w ramce: FC Barcelona z trofeum za sezon 2023/2024
zdjęcie autora artykułu

Słyszysz: Final Four Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych, myślisz: Kolonia i Lanxess Arena. I w najbliższym czasie nic się nie zmieni. Umowa została przedłużona do 2029 roku!

W tym artykule dowiesz się o:

Trudno wyobrazić sobie inny "dom" dla najlepszych zespołów na świecie. I nie będzie trzeba sobie wyobrażać aż do 2029 roku, ponieważ Europejska Federacja Piłki Ręcznej, EHF Marketing, Miasto Kolonia i Lanxess Arena doszły do wspólnego porozumienia w sprawie kontraktu.

Obecna umowa na organizację Final Four Ligi Mistrzów w Lanxess Arenie obowiązuje do 2026 roku i została przedłużona o kolejne trzy lata.

Warto dodać, że ta piękna współpraca rozpoczęła się w 2010 roku. Trybuny zgromadziły wówczas blisko 20 000 widzów, a tytuł wywalczyło THW Kiel z kapitalnym Filipem Jichą w składzie - MVP i królem strzelców Ligi Mistrzów.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: potężna kraksa. Upadali jeden po drugim

- Od 2010 roku miasto Kolonia i Lanxess Arena oferują doskonałe środowisko i najlepsze warunki dla zawodów Final Four Ligi Mistrzów. Wspólnie rozwijaliśmy to i uczyniliśmy z tego wydarzenie, które każdy fan piłki ręcznej musi odwiedzić, a także ostateczny cel każdego gracza - cieszył się prezes Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej Michael Wiederer.

- Co więcej, Kolonia stała się miejscem spotkań, "kto jest kim w międzynarodowej piłce ręcznej". To wcześniejsze przedłużenie kontraktu podkreśla ogromne zaufanie pomiędzy wszystkimi zaangażowanymi stronami i nie możemy się doczekać wspólnej organizacji kilku jeszcze bardziej udanych turniejów - zakończył Wiederer.

W niedawno zakończonej edycji EHF Champions League po tytuł w Lanxess Arenie sięgnęła FC Barcelona. Przypomnijmy, że w Final Four Ligi Mistrzów sześciokrotnie meldowała się Industria Kielce, z kolei puchar wywalczyła w sezonie 2015/2016.

---> Transfer w Orlen Superlidze. Duże wzmocnienie Górnika Zabrze ---> Wpłynęło aż 120 ofert! Utytułowany klub szuka trenera w niecodzienny sposób

Źródło artykułu: WP SportoweFakty