Wyrównane 20 minut - relacja z meczu Vive Targi Kielce - Zagłębie Lubin

Dobre 20 minut zagrali piłkarze ręczni Zagłębia Lubin w Kielcach. Później to gospodarze pokazali, że są bezsprzecznie najlepszą drużyną ekstraklasy. Już do przerwy Vive prowadziło 21:12. Mecz zakończył się wygraną podopiecznych Bogdana Wenty 42:24.

Łukasz Lemanik

Pierwszą bramkę w meczu zdobył Michał Nowak. Kolejne dwa trafienia były autorstwa gospodarzy i zrobiło się 1:2. W trzeciej minucie spotkania lubinianie doprowadzili do remisu 2:2, ale kolejne trzy bramki zdobyli podopieczni Bogdana Wenty. W 8. minucie było 5:2 dla Vive, jednak zawodnicy Zagłębia nie zamierzali składać broni. Po kwadransie gry wynik brzmiał 11:10 dla aktualnych mistrzów Polski, a w 20. minucie na tablicy wyników było 12:11 dla Vive. Zapewne o kolejnych minutach zawodnicy Zagłębia chcieliby jak najszybciej zapomnieć. Następne dziesięć minut, to zdecydowana dominacja gospodarzy, którzy do szatni schodzili, prowadząc już różnicą dziewięciu trafień - 21:12.

O drugiej połowie można by napisać, że się odbyła. Dziewięciobramkowe prowadzenie uzyskane przez gospodarzy w pierwszej połowie pozwoliło im kontrolować przebieg wydarzeń na parkiecie i powiększać jeszcze swoją przewagę. W 54. minucie Zagłębie przegrywało już różnicą 20. bramek. Po końcowej syrenie wynik brzmiał 42:24 dla Vive.

Vive Targi Kielce - MKS Zagłębie Lubin 42:24 (21:12)