Liga Mistrzów: totalna dominacja. Rzucili 44 bramki

Getty Images / Moritz Eden/City-Press GmbH / Na zdjęciu: szczypiorniści HBC Nantes

HBC Nantes w 4. kolejce Ligi Mistrzów rozgromiło Kolstad Handball 44:27. Pewne zwycięstwa zanotowały także Barca w rywalizacji z Aalborgiem Handbold (35:27) oraz Veszprem HC w starciu z Dinamem Bukareszt (36:24).

O tym, że HBC Nantes będzie faworytem w meczu z Kolstad Handball, jasne było od dawna. Nikt chyba jednak nie spodziewał się, iż we Francji dojdzie do kompletnego pogromu ze strony gospodarzy.

Miejscowi zeszli na przerwę po rzuceniu 26 bramek, prowadząc wówczas 26:11. Mimo że po zmianie stron nie byli już tak skuteczni, to zanotowali 18 trafień i dzięki temu ostatecznie rozbili rywali aż 44:27.

Na właściwe tory wrócił także Veszprem HC. Węgierski zespół po niespodziewanej porażce ze Sportingiem CP (30:39) wyciągnął wnioski na mecz z niepokonanym w obecnym sezonie Ligi Mistrzów Dinamem Bukareszt. Faworyt tej rywalizacji triumfował 36:24, mając już osiem trafień więcej po 30. minutach.

Wracając jeszcze do grupy B, w której zwycięstwo odniosło Nantes, z końcowego triumfu cieszyć mogła się Barca. W przypadku meczu obrońcy tytułu doszło do rewanżu za poprzedni finał, ale było to nieudany spotkanie dla gości.

Gospodarze zeszli na przerwę z prowadzeniem 16:13. Po zmianie stron udało im się jeszcze podkręcić tempo, czego efektem była ostateczna różnica ośmiu bramek na korzyść hiszpańskiej potęgi.