W końcu. Na to przełamanie czekały długo

Materiały prasowe / Orlen Superliga / Na zdjęciu: szczypiornistki MKS Piotrcovii Piotrków Trybunalski

W 6. kolejce Orlen Superligi kobiet pierwsze zwycięstwo w tym sezonie zanotowała MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski. Zespół ten ograł na własnym parkiecie SPR Sośnica Gliwice 27:19.

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski rozpoczęła sezon Orlen Superligi kobiet od sensacyjnej porażki z beniaminkiem KPR Ruchem Chorzów. W kolejnych spotkaniach zespół ten nie był w stanie zaskoczyć rywalek.

W 6. kolejce do Piotrkowa Trybunalskiego przyjechała SPR Sośnica Gliwice. Drużyna ta wygrała przetarg o miejsce w elicie, mimo że w minionym sezonie... spadła z Ligi Centralnej. Po dwóch porażkach na starcie rozgrywek udało jej się wygrać dwa kolejne spotkania.

Na początku rywalizacji obie drużyny nie błyszczały w ofensywie. Sporo bramek padało po rzutach karnych, a w 8. minucie powody do zadowolenia miały gospodynie, bo udało im się odskoczyć na 5:2.

Rywalki jednak momentalnie złapały kontakt, ale niewykorzystany rzut karny przez Wiktorię Kostuch sprawił, że Sośnica nie doprowadziła do remisu. Miejscowe wykorzystały wykluczenie Julii Skubacz, by odskoczyć na 9:5 po trafieniu Sylwii Raduszko.

Trzy bramki z rzędu Piotrcovii sprawiły, że zrobiło się 12:7. Ostatecznie gospodynie zeszły na przerwę z prowadzeniem 14:10, jednak problemem było to, że drugą połowę musiały rozpocząć w osłabieniu po wykluczeniu Patrycji Nogi.

Mimo to Sośnica nie była w stanie wykorzystać przewagi, a do tego szybko karę otrzymała Moniky Bancilon. Seria trzech trafień po stronie miejscowych sprawiła, że udało im się odskoczyć na 18:11.

Po kolejnej serii przewaga Piotrcovii była już dwucyfrowa (23:12). Zespół ten do samego końca kontrolował boiskowe wydarzenia i ze spokojem zakończył spotkanie końcowym triumfem 27:19. Tym samym gospodynie wygrały po raz pierwszy w tym sezonie.