Polskie media o meczu Polska - Słowenia

W ostatnim meczu grupowym podczas mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych, Polska szczęśliwie zremisowała ze Słowenią 30:30, przegrywając na kilka minut przed zakończeniem meczu czterema bramkami. Jak to spotkanie komentowały polskie media?

Damian Gapiński

Dziennik: To był horror! Polacy remisują ze Słowenią

To był chyba najbardziej emocjonujący mecz w wykonaniu Polaków na tych mistrzostwach. Wszystko rozstrzygnęło się w ostatniej minucie spotkania, kiedy po strzale Michała Jureckiego nasi zdołali zremisować ze Słowenią. Wynik 30:30 dał im pierwsze miejsce w grupie.

Przegląd Sportowy: Horror na remis

To nie był piękny mecz, ale za to prawdziwy horror. Ze Słoweńcami walczyliśmy przez pełne 60 minut. Takiej walki wręcz jak między Marcinem Lijewskim a Jure Dobelsekiem nie brakowało. Najważniejsze, że w ostatniej minuycie uratowaliśmy remis.

Gazeta Wyborcza: Niesamowity mecz Polaków!

Polacy zagrali w piątek najsłabszy z dotychczasowych meczów w ME, ale dzięki wielkiej ambicji, hartowi ducha w końcówce odrobili czterobramkową stratę i zremisowali. Z wyjątkiem ostatnich minut w grze biało-czerwonych szczególnie zawodziła obrona, za którą chwalono ich w poprzednich spotkaniach; w ataku nie wykorzystali zbyt dużo dobrych okazji do zdobycia bramek.

Polska The Times: Do dosłownie ostatniej sekundy ważyły się losy polskich piłkarzy ręcznych ze Słoweńcami. Grający ambitnie Polacy do końca gonili prowadzących niemal przez całe spotkanie Słoweńców. Ostateczny wynik - 30:30. Niesamowicie nerwowe było szczególnie ostatnie pięć minut meczu, w których Polakom udało się odrobić czterobramkową stratę, od stanu 26:30. Nasi reprezentanci w końcu znaleźli sposób na świetnie dysponowanego bramkarza przeciwników, Skofa.