Przeciwniczki SPR-u Lublin odniosły zwycięstwo, choć nie zachwyciły formą

W środę w Rumunii odbyły się mecze 14. kolejki ligowej w piłce ręcznej kobiet. Zespół HCM Ştiinţa Baia Mare odniósł u siebie zwycięstwo nad bukaresztańskim Rapidem. Jednak miejscowe w pierwszej połowie popełniały seryjnie błędy. Nie są one więc w najwyższej formie przed niedzielnym meczem z SPR-em Lublin w Pucharze EHF.

Wojciech Święch

W ramach 14. kolejki rumuńskiej ekstraklasy w piłce ręcznej kobiet drużyna HCM Ştiinţa Baia Mare podjęła Rapid Bukareszt. Gospodynie rozpoczęły fatalnie środowy pojedynek. Kibice zgromadzeni na trybunach byli świadkami najgorszej połowy spotkania miejscowych w aktualnym sezonie ligowym. Szczypiornistki z Baia Mare popełniały banalne błędy, a ich kontratak praktycznie nie istniał.

W efekcie przyjezdne do przerwy często prowadziły różnicą dwóch bramek (w 8. minucie 5:3, a dwie minuty później 6:4). Jednak szczypiornistki HCM Ştiinţa w 20. minucie zdołały doprowadzić do wyrównania w stosunku 10:10, a następnie zaczęły powoli przejmować inicjatywę na parkiecie. Oba zespoły schodziły na przerwę przy stanie 14:13 na korzyść gospodyń.

Po zmianie stron zawodniczki HCM Ştiinţa wyraźnie zaczęły dyktować tempo spotkania i stopniowo zwiększać przewagę bramkową. W końcówce pojedynku prowadziły one już różnicą dziewięciu goli. Mecz zakończył się zwycięstwem miejscowych 33:25.

W szeregach zespołu z Baia Mare najskuteczniejszymi zawodniczkami były Melinda Geiger oraz Jenica Rudics. Rzuciły one po 6 bramek. Szczypiornistki HCM Ştiinţa zajmują obecnie 5. miejsce w tabeli ligowej.

- Mam nadzieję, że zawodniczki nie powtórzą swoich błędów w pojedynku w Lublinie. Zwycięstwo to podbuduje nas psychicznie, a my potrzebujemy mieć nadzieję, aby osiągnąć sukces w spotkaniu w Polsce - stwierdził Costica Buceschi ze sztabu szkoleniowego gospodyń w rozmowie z rumuńskimi mediami.

HCM Ştiinţa Baia Mare - Rapid CFR Bukareszt 33:25 (14:13)