Klub Niedźwiedź-Cecotki nie sprostał rywalkom SPR-u Lublin

W sobotę szczypiornistki SK Aarhus podjęły zespół Randers HK. Był to mecz w ramach 18. kolejki GuldBageren Ligaen. W składzie gospodyń wystąpiła Iwona Niedźwiedź-Cecotka. Rywalki SPR-u Lublin w Pucharze EHF w wyjazdowym pojedynku pokazały, że są obecnie w formie.

Wojciech Święch

Przyjezdne lepiej zaczęły to spotkanie, wychodząc na prowadzenie w stosunku 2:0. Jednak miejscowe zaczęły grać szybko i pressingiem. Po kwadransie meczu było 9:5 na korzyść gospodyń. Wówczas ciężar gry na siebie wzięła Jelena Erić. Dzięki serbskiej zawodniczce defensywa Randers HK lepiej funkcjonowała. W tej części pojedynku obie ekipy popełniały sporo technicznych błędów. Jednak przyjezdne zdołały doprowadzić do remisu 10:10. Szczypiornistki schodziły na przerwę do szatni przy wyniku 14:14.

Po zmianie stron, w 38. minucie, zespół Randers HK prowadził 18:16. Szczypiornistki SK Aarhus zdołały jeszcze doprowadzić do remisu 20:20. Jednak mecz zakończył się zwycięstwem gości w stosunku 29:22. Trzeba wspomnieć, iż w drugiej "odsłonie" w bramce Randers HK dobrze spisywała się Stine Bonde Aagaard. W sobotę w zwycięskiej drużynie zagrożenie stwarzały przede wszystkim lewoskrzydłowe.

W składzie Randers HK najskuteczniejszą piłkarką ręczną była Mie Augustesen, która rzuciła 6 goli. Dla gospodyń 2 gole zdobyła Iwona Niedźwiedź-Cecotka. Jak podała lokalna prasa w Danii, Polka nie była przygotowana do tego spotkania na sto procent, ale trener zdecydował się wpuścić ją na parkiet.

Szczypiornistki Randers HK będą przeciwniczkami SPR-u Lublin w 1/4 finału Pucharu EHF. Dwumecz odbędzie się w marcu.

SK Aarhus - Randers HK 22:29 (14:14)