Za szybko chcieli wygrać - relacja z meczu MKS Piotrkowianin - Azoty Puławy

To było bardzo ważne spotkanie dla obu ekip. Piotrkowianin walczy o awans do czołowej ósemki i tym samym pewne utrzymanie w lidze, Azoty Puławy zaś o jak najlepszą pozycję wyjściową przed play-offami. Piotrkowscy kibice zobaczyli bardzo dobry mecz, prowadzony w szybkim tempie. Minimalnie lepsi byli goście i to oni po ostatnim gwizdku sędziów cieszyli się z dwóch punktów.

Michał Ostafijczuk

Zdobywanie bramek w tym spotkaniu zaczęło się od dwóch trafień Artura Witkowskiego. Przewagę tę gospodarze zniwelowali w 10. minucie, kiedy po bramce Pawła Laskowskiego był remis 6:6. Następne minuty to koncert gry piotrkowskiej drużyny. Podopieczni Piotra Dropka wyprowadzili kilka szybkich akcji, które skutecznie kończył Piotr Masłowski. W 19. minucie po trafieniu skrzydłowego Tomasza Mroza było już 13:8 dla Piotrkowianina. W tym momencie w grze gospodarzy coś się zacięło. Piłka nie chciała już wpadać do bramki Azotów, bardzo dobrze zaczął bronić Piotr Wyszomirski, a jego koledzy zaczęli odrabiać straty. Dokonali tego już w 29. minucie. Bramka Pawła Sieczki pozwoliła wyrównać na 16:16, a po chwili trafienie Michała Szyby dało gościom jednobramkowe prowadzenie do przerwy.

Tej minimalnej przewagi Azoty już nie oddały. W drugiej połowie Piotrkowianin gonił przez cały czas, ale ostatecznie nie dogonił dobrze grającej drużyny Bogdana Kowalczyka. Nie pomogła zmiana w piotrkowskiej bramce. Tomasz Matulski bronił na swoim poziomie, ale w ofensywie gospodarze byli mocno nieskuteczni. Przegrali kilka stuprocentowych sytuacji z Wyszomirskim. Przełomowy moment miał miejsce w 51. minucie. Wówczas reprezentacyjny bramkarz, przy stanie 26:24 dla Azotów, okazał się lepszy od Michała Matyjasika, który nie wykończył skutecznie szybkiego kontrataku. Po chwili gola rzucił Sieczka i stało się jasne, że Azoty wywiozą z Piotrkowa dwa punkty.

- Za szybko chcieliśmy to spotkanie wygrać. Popełniliśmy masę błędów w ataku, byliśmy mocno nieskuteczni. Musimy poszukać punktów w dwóch ostatnich meczach: w Zabrzu i u siebie ze Śląskiem Wrocław. Awans do ósemki ciągle jest dla nas sprawą otwartą - skomentował spotkanie piotrkowski trener Piotr Dropek.

MKS Piotrkowianin - Azoty Puławy 29:32 (16:17)