Super Globe: Bez niespodzianek w 1. dniu klubowych MŚ piłkarzy ręcznych

W pierwszym dniu turnieju Super Globe w Katarze obyło się bez niespodzianek. Zwycięstwa odniosły zespoły, które były uznawane za faworytów. We wtorek odbędą się kolejne spotkania w ramach klubowych mistrzostw świata w piłce ręcznej mężczyzn.

W pierwszym pojedynku szczypiorniści BM Ciudad Real zagrali ze zdobywcą Pucharu Afryki - Zamalekiem Kair. Od początku meczu do ataków rzucili się Egipcjanie. Pierwszą bramkę w meczu zdobył Mohamed Mamdouah Hashem. Niedługo potem po rzucie Hassana Yousry'ego było 2:1 dla afrykańskiej drużyny. Pierwszy kwadrans był wyrównany, ale potem inicjatywę na parkiecie przejęli podopieczni trenera Talanta Dujszebajewa. Piłkarze ręczni BM Ciudad Real schodzili na przerwę prowadząc 17:13.

Po zmianie stron ekipa z Półwyspu Iberyjskiego kontrolowała, to co działo się na boisku. W 44. minucie hiszpański zespół wypracował przewagę 10 goli (25:15). Zamalek zaczął wtedy odrabiać straty. Udało mu się rzucić 5 bramek z rzędu. Jednak był to krótkotrwały zryw. Szczypiorniści BM Ciudad Real wygrali ostatecznie 28:22. W szeregach zwycięzców wyróżniał się szczególnie Pero Metličić, który 6 razy umieścił piłkę w siatce. Warto nadmienić, iż dla Zamaleka 10 goli zdobył Ahmed Mostafa Al Ahmr.

W drugim meczu turnieju Super Globe zawodnicy katarskiego klubu Al-Sadd stanęli naprzeciwko Al-Sad. Spotkanie rozpoczęło się udanie dla gospodarzy. Szybko objęli oni prowadzenie 5:0. Przeciwnicy z Libanu strzelili pierwszą bramkę dopiero w 8. minucie. Po nieco kwadransie spotkania przewaga miejscowych stopniała do jednego trafienia (8:7). Jednak ekipa Al-Sadd do przerwy prowadziła 15:10, głównie dzięki dobrej formie strzeleckiej Kiriła Lazarowa oraz skutecznym interwencjom golkipera Yousifa Almalema.

Po zmianie stron między słupkami bramki klubu z Kataru stanął Mirko Alilović. W drugiej połowie meczu gospodarze z Ivano Baliciem w składzie przeważali na parkiecie. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny z Ad-Dauhy w stosunku 30:19.

We wtorek BM Ciudad Real zmierzy się z brazylijskim klubem Unopar FEL/Sercomtel, a Al-Sadd powalczy o punkty z mistrzem Oceanii - AHF Southern Stars (Australia).