Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

ASPR Zawadzkie przygotowuje się do walki o ekstraklasę

Drużynie ASPR Zawadzkie nie udało się awansować do ekstraklasy w minionym sezonie. Zespół Giennadija Kamielina nie składa jednak broni i o awans zamierza powalczyć ponownie. W drodze do PGNiG Superligi Mężczyzn, pomóc mają nowi zawodnicy.
Łukasz Wojtczak
Łukasz Wojtczak

Władze klubu zapowiadają, że w kadrze zespołu dojdzie do kilku istotnych zmian. Większość kluczowych zawodników pozostanie jednak w drużynie. Wszystko wskazuje na to, że w Zawadzkiem pozostanie rozgrywający Artur Pietrucha, najskuteczniejszy strzelec minionego sezonu (108 bramek), którym interesowały się zespoły z ekstraklasy.

W nowym sezonie w Zawadzkiem pojawi się obrotowy Gwardii Opole, Krzysztof Kubillas. Działacze nie ukrywają też, że rozmawiają jeszcze z innych zawodnikiem występującym na tej pozycji.

Nowymi twarzami w drużynie ASPR-u będą również bracia Paweł i Krzysztof Dutkiewiczowie, występujący dotąd w Szczypiornie Kalisz. Obaj są młodymi zawodnikami, Paweł ma 23-lata i jest skrzydłowym. W barwach kaliskiej drużyny zdobył w ostatnim sezonie 159 bramek. Krzysztof jest o dwa lata młodszy, występuje na pozycji rozgrywającego. W sezonie 2009/2010 zdobył dla Szczypiorna 157 bramek.

Ekipę Giennadija Kamielina mają wzmocnić jeszcze dwaj zawodnicy. Rozmowy prowadzone są z piłkarzami występującymi ostatnio na parkietach ekstraklasy. Do ASPR-u dołączy ponadto dwóch juniorów.

Klub jest również zainteresowany transferem definitywnym rozgrywającego Przemysława Zadury z MKS Zagłębia Lubin. Zawodnik ten zdobył dla ASPR-u w minionym sezonie 33 bramki, ale z powodu kontuzji wystąpił w zaledwie dziesięciu meczach.

Kilku zawodników będzie też musiało pożegnać się z zespołem. W przyszłym sezonie kibice nie zobaczą już w barwach ASPR-u rozgrywającego Bogumiła Barana, który zasilił Gwardię Opole. Możliwe, że podobny kierunek obierze również skrzydłowy Wojciech Knop. Występujący na pozycji obrotowego Dominik Droździk przeszedł do NMC Powenu Zabrze. ASPR zrezygnował ponadto z Janusza Bykowskiego.

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
nto.pl
Komentarze (6):
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×