ME U-20: Pierwsza porażka Niemców. Półfinaliści w komplecie

Reprezentacja Niemiec doznała pierwszej porażki na rozgrywanych w Bratysławie mistrzostwach Europy mężczyzn do lat 20. Mimo przegranej nasi zachodni sąsiedzi awansowali do półfinału imprezy.

W tym artykule dowiesz się o:

Niemcy i Portugalia były dotąd jedynymi zespołami, które nie doznały porażki w turnieju. W środę nasi zachodni sąsiedzi musieli jednak uznać wyższość Szwedów. Po fatalnej pierwszej połowie spotkania, przegranej przez Niemców różnicą siedmiu bramek (14:21), w drugich 30 minutach nie udało się już zniwelować strat. Szwedzi wygrali ostatecznie 37:33. Mimo porażki Niemcy znaleźli się w najlepszej czwórce turnieju.

Nadal niepokonana pozostaje natomiast drużyna Portugalii, która w środę nie dała większych szans zespołowi Francji.

Dla miejscowych kibiców najważniejszym pojedynkiem siódmego dnia mistrzostw, był mecz Czechy - Słowacja. Po bardzo wyrównanym spotkaniu, gospodarze turnieju okazali się o dwie bramki lepsi (27:25).

Czechy - Słowacja 25:27 (13:14)

Czwartek jest dniem przerwy w turnieju. Kolejne spotkania, w tym półfinały, odbędą się w piątek (6 sierpnia). Do najlepszej czwórki mistrzostw awansowały Portugalia, Niemcy, Dania oraz Słowenia.