Siódemka Miedź lepsza od Zagłębia

Piłkarze ręczni Siódemki Miedź Legnica wygrali 28:27 w sparingowym meczu z Zagłębiem Lubin. Spotkanie rozegrano w Lubinie.

Paweł Jantura

Trenerzy Edward Strząbała i Jerzy Szafraniec umówili się, że środowy mecz kontrolny ich zespoły rozegrają w klasycznym wymiarze czasowym - dwa razy po 30 minut. Od pierwszych minut legnicki szkoleniowiec desygnował na parkiet skład oparty na zawodnikach, którzy wywalczyli awans do ekstraklasy. Wspomagał ich tylko na kole Jarosław Paluch.

Miedź zaczęła sparing w kiepskim stylu. W grze legniczan widać było brak odpowiedniego tempa, szybkości i płynności akcji. Dużo lepiej prezentowali się gospodarze, którzy po trzech minutach prowadzili już 4:1. Z upływem czasu podopieczni trenera Strząbały zaczęli się jednak rozkręcać. W 16 min. Zagłębie prowadziło już tylko 8:7, ale w końcówce pierwszej połowy zdołało odskoczyć Miedzi i na przerwę drużyny schodziły przy wyniku 15:10.

W drugiej połowie zdecydowanie lepszym zespołem była już jednak Miedź. Legniczanie poprawili grę w obronie, w bramce piłki zaczęli odbijać Artur Banisz i Lech Kryński (Banisz obronił dwa karne, Kryński jednego), świetnie rozgrywał Grzegorz Garbacz, kilka razy błysnęli: Paweł Swat, Paweł Piwko, Artur Szabat i Adam Świątek. Efekt? W 40 min. Miedź doprowadziła do remisu (17:17), a pięć minut później objęła prowadzenie (20:19). W 52 min. legniczanie prowadzili już nawet czterema trafieniami (26:22).

W końcowych minutach trener Edward Strząbała dał pograć młodzieży (Szuszkiewicz i Gregor) i odpocząć Paluchowi (Marek Boneczko jest nadal kontuzjowany i wyjechał do specjalisty do Olsztyna), którego na kole zastąpił Tomasz Góreczny. Mimo wielce eksperymentalnego składu Miedzi udało się dowieźć zwycięstwo do końcowej syreny.

W sobotę i niedzielę beniaminek ekstraklasy wystąpi w Memoriale im. Ryszarda Matuszaka w Głogowie. Legniczanie rozegrają na nim trzy mecze. Z NMC Powenem Zabrze, Chrobrym Głogów i czeskim Jicinem.

Zagłębie Lubin - Siódemka Miedź Legnica 27:28 (15:10)