Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Międzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej Kobiet w Gdyni

Z udziałem zespołu z Niemiec (Vfl Oldenburg) oraz Czech (DHK Baník Most) odbędzie się w najbliższy weekend w Gdyni Międzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej Kobiet. W imprezie wezmą udział również gospodynie, brązowe medalistki poprzedniego sezonu - zawodniczki Vistalu Łączpol Gdynia, a także kluby z Polski.
Piotr Wiśniewski
Piotr Wiśniewski

Brązowe medale mistrzostw Polski, a także półfinał pucharu Challenge Cup wyraźnie rozbudziły apetyty działaczy Vistalu Łączpol Gdynia. Ten najbliższy sezon ma być jeszcze lepszy. Gdynianki głośno mówią o najwyższym stopniu podium. Pragną również dobrze zaprezentować się w Europie. Tym razem zagrają w rozgrywkach EHF Cup. Swój udział w tym pucharze rozpoczną od drugiej rundy. Przeciwnikiem Łączpolu będzie węgierski SYMA-Vac.

Jedna z prób generalnych przed startem nowego sezonu czeka podopieczne trenera Jerzego Cieplińskiego w najbliższy weekend. Wtedy to bowiem w Hali Widowiskowo Sportowej odbędzie się Międzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej Kobiet - Gdynia 2010 pod honorowym patronatem prezydenta Wojciecha Szczurka.

Turniej zapowiada się niezwykle emocjonująco, gdyż swój akces zgłosiły zespoły zza granicy. Nad morze przyjedzie 3. drużyna kobiecej Bundesligi - Vfl Oldenburg prowadzona przez trenera Leszka Krowickiego oraz czeski DHK Baník Most (pierwszy zespół czeskiej Pierwszej Ligi Pań). - Oba zespoły przyjeżdżają w najsilniejszych składach. Drużyna Vfl Oldenbrug jest już na miejscu, trenuje na obiektach AWFiS w Gdańsku. Z kolei Czesi swój przyjazd zapowiadają w czwartek wieczorem - mówi w rozmowie z portalem SportoweFakty.pl Marek Łucyk, dyrektor gdyńskiego klubu.

Nie zabraknie także ekip z Polski. Obok gospodyń drużyny Vistalu Łączpol zagrają: KPR Jelenia Góra, AZS Politechnika Koszalińska i EKS Start Elbląg.

Dla gdynianek turniej ten będzie więc znakomitą okazją do przetarcia przed startem nowego sezonu. W zespole doszło do kilku istotnych zmian. Nowymi twarzami w teamie trenera Cieplińskiego są: bramkarka Małgorzata Sadowska oraz rozgrywające Sabina Kobzar i Ewa Andrzejewska. W klubie jednak zapewniają, że to nie koniec wzmocnień. - Obecnie mamy w swoich szeregach 16 zawodniczek. Planujemy jeszcze zakontraktowanie dwóch lub trzech nowych piłkarek - zapowiada dyrektor Łucek. - Są to zawodniczki grające na pozycji prawego rozegrania oraz na kole - dodaje.

Niewykluczone, iż w turnieju zagra testowana przez Łączpol zawodniczka. - Jeżeli wszystko pójdzie dobrze to na turnieju zagra także zawodniczka, która przebywa u nas na testach - wyjaśnia Marek Łucyk. Mowa tu o rumuńskiej piłkarce ręcznej.

Dla najlepszych zespołów, a także zawodniczek przewidziane są puchary, a także nagrody rzeczowe ufundowane przez prezydenta Wojciecha Szczurka.

Międzynarodowy turniej, który rozpocznie się w piątek to nie ostatni sprawdzian zawodniczek Łączpolu przed nowym sezonem. - W następny weekend jedziemy do Oldenburga na turniej międzynarodowy - zapowiada Marek Łucyk.

Kadra Vistalu Łączpolu na turniej w Gdyni:

Bramkarki: Sadowska, Mikszto, Brzezińska.

Rozgrywające: Szwed, Duran, Głowińska, Kobzar, Lipska, Alexa, Andrzejewska, Białek.

Skrzydłowe: Koniuszaniec, Sabała, Sulżycka, Jędrzejczyk.

Kołowa: Kulwińska.

Szczegółowy program turnieju:

Piątek 13 sierpnia 2010 r.

10:00 Vistal Łączpol Gdynia - KPR Jelenia Góra
11:30 AZS Politechnika Koszalińska - DHK Banik Most
13:00 VFL Oldenburg - Start Elbląg
15:00 Vistal Łączpol Gdynia - AZS Politechnika Koszalińska
16:30 VFL Oldenburg - KPR Jelenia Góra
18:00 Start Elbląg - DHK Banik Most

Sobota 14 sierpnia 2010 r.

10:00 AZS Politechnika Koszalińska - VFL Oldenburg
11:30 Vistal Łączpol Gdynia - DHK Banik Most
13:00 KPR Jelenia Góra - Start Elbląg
15:00 VFL Oldenburg - DHK Banik Most
16:30 Vistal Łączpol Gdynia - Start Elbląg
18:00 KPR Jelenia Góra - AZS Politechnika Koszalińska

Niedziela 15 sierpnia 2010 r.

10:00 AZS Politechnika Koszalińska - Start Elbląg
11:30 DHK Banik Most - KPR Jelenia Góra
13:00 Vistal Łączpol Gdynia - VFL Oldenburg
14:15 Zakończenie turnieju i rozdanie nagród.

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (2):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×