Turniej w Piotrkowie: Podsumowanie pierwszego dnia

Za nami pierwszy dzień Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Ręcznej kobiet o Puchar Prezydenta Piotrkowa Krzysztofa Chojniaka. Udział biorą: Zgoda Ruda Śląska, KSS Kielce, młodzieżowa reprezentacja Polski oraz Piotrcovia. Trenerzy drużyn postanowili, że wszystkie mecze trwać będą 2x25 minut.

Michał Ostafijczuk

Dobry, szybki mecz, obfitujący w wiele ciekawych akcji. Tak można krótko podsumować pierwsze spotkanie turnieju pomiędzy KSS Kielce a młodzieżową reprezentacją Polski. Pierwszego gola w meczu rzuciła Marta Rosińska. Kielecki zespół stopniowo powiększał przewagę i w 18. minucie prowadził już 11:7. W ostatnich minutach pierwszej połowy gra się nieco wyrównała, a na przerwę kielczanki schodziły z prowadzeniem 14:9. Wynik mógł być wyższy, ale bardzo dobrze spisywała się w bramce młodzieżowej reprezentacji Polski Karolina Sagała. W drugiej połowie KSS kontrolował przebieg spotkania i w efekcie wygrał 27:21. W reprezentacyjnym zespole mogła podobać się skuteczna Aleksandra Zych, która zdobyła 7 bramek.

KSS Kielce - młodzieżowa reprezentacja Polski 27:21 (14:9)
Najwięcej bramek:
Lina Abramuskaite 6 - Aleksandra Zych 7

Kilkadziesiąt minut odpoczynku i kielczanki przystąpiły do spotkania z gospodyniami turnieju, zespołem Piotrcovii. Rozpoczęły je bardzo dobrze, bo już w 3. minucie objęły prowadzenie 2:0. Rekonwalescentkę Beatę Kowalczyk pokonały: Katarzyna Grabarczyk i Marta Rosińska. Kilka chwil później było już 2:2, po golach Katarzyny Mijas i Sylwii Lisewskiej. Do 15 minuty wynik oscylował wokół remisu, później do głosu doszła Piotrcovia. W 17. minucie po bramce Joanny Wagi było 11:8 dla gospodyń. Do przerwy Piotrcovia prowadziła różnicą już sześciu bramek (16:10), a w drugiej połowie nawet przez chwilę nie dała podopiecznym Zdzisława Wąsa pomyśleć o korzystnym wyniku.

Piotrcovia - KSS Kielce 32:19 (16:10)
Joanna Waga 6 - Katarzyna Grabarczyk 7

W ostatnim meczu pierwszego dnia turnieju faworytem była Zgoda Ruda Śląska. Nasze młodzieżowe reprezentantki nie zamierzały jednak tanio sprzedać skóry i w pierwszych minutach kilkakrotnie nawet prowadziły różnicą 1-2 bramek. Później jednak do głosu doszła Zgoda. Zawodniczki ze Śląska wygrały wyraźnie pierwszą połowę 15:11. Druga część gry to już zdecydowana dominacja Zgody, która zgłosiła tym samym aspiracje do zwycięstwa w turnieju. Wszystko rozstrzygnie się w sobotę.

Zgoda Ruda Śląska - młodzieżowa reprezentacja Polski 32:21 (15:11)