Piotrcovia zdecydowanie najlepsza - podsumowanie drugiego dnia

Zwycięstwem piłkarek ręcznych Piotrcovii zakończył się Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej o Puchar Prezydenta Piotrkowa. Podopieczne Roberta Nowakowskiego zwyciężyły we wszystkich meczach. Drugie miejsce zajęła Zgoda Ruda Śląska, trzecie KSS Kielce, a czwarte młodzieżowa reprezentacja Polski.

Michał Ostafijczuk

W pierwszym spotkaniu drugiego dnia Piotrcovia zmierzyła się z młodzieżową reprezentacją Polski. Od pierwszej minuty spotkania wiadomo było, że zwyciężczyniami tego meczu mogą być tylko gospodynie. W 14. minucie po bramce Agnieszki Dąbrowskiej było już 16:4. Później gra się nieco wyrównała, ale to tylko dlatego, że trener Piotrcovii Robert Nowakowski wprowadzał na plac gry rezerwowe zawodniczki. Ostatecznie piotrkowianki wygrały różnicą czternastu bramek - 30:16 i był to najmniejszy wymiar kary dla młodzieżowej reprezentacji Polski, która przegrała wszystkie swoje mecze.

Piotrcovia - młodzieżowa reprezentacja Polski 30:16 (20:10)
Najwięcej bramek:
Katarzyna Mijas 5 - Aleksandra Zych 7

Zgoda Ruda Śląska aby mieć szanse na zwycięstwo w całym turnieju musiała pokonać KSS Kielce. Zespół Zdzisława Wąsa nie zamierzał jednak drużynie ze Śląska ułatwiać zadania. W 3 minucie, po bramce Leny Abramauskaite prowadził 2:0. Dwubramkową przewagę kielczanek notowaliśmy także w 14. minucie 8:6, a chwilę później po trafieniu Mileny Kot KSS wygrywał nawet 10:7. W ostatnich minutach pierwszej połowy Zgoda zaczęła grać uważniej w obronie i do szatni zeszła z dwubramkową stratą 12:14. Już dwie minuty po wznowieniu gry na tablicy świetlnej widniał remis 14:14. Wydawało się, że Zgoda pójdzie za ciosem, tymczasem KSS rzucił aż trzy bramki z rzędu i w 29. minucie wygrywał 17:14. Podopieczne trenera Wąsa nie potrafiły jednak utrzymać tej przewagi. Cztery minuty później było już 19:18 dla Zgody, a zespół z Rudy Śląskiej wyprowadziła Anita Sikorska. To był przełomowy moment spotkania. Zgoda złapała wiatr w żagle i ostatecznie wygrała pewnie 30:24.

Zgoda Ruda Śląska - KSS Kielce 30:24 (12:14)
Małgorzata Kucińska 6 - Lina Abramauskaite 7

Mecz który decydował o zwycięstwie w turnieju był jednostronnym widowiskiem. Piotrcovia od początku narzuciła rywalkom swój styl gry i szybko wypracowała sobie bezpieczną przewagę. W 8 minucie po bramce Agaty Rol gospodynie prowadziły 6:1 i nie zamierzały na tym poprzestawać. Po pierwszej połowie Piotrcovia wygrywała aż 14:5. Zawodniczki ze Śląska sprawiały wrażenie jakby chciały aby ten mecz zakończył się jak najszybciej. Nie podjęły już walki i podopieczne Roberta Nowakowskiego wygrały 26:14.

Piotrcovia - Zgoda Ruda Śląska 26:14 (14:5)
Katarzyna Mijas 4 - Natalia Świderska 4

Tabela:
1. Piotrcovia 3 6 88-49
2. Zgoda Ruda Śląska 3 4 76-71
3. KSS Kielce 3 2 70-83
4. Polska (młodzieżowa) 3 0 58-89

Najlepszą zawodniczką turnieju uznana została Małgorzata Kucińska (Zgoda Ruda Śląska), najlepszą bramkarką Beata Skura (Piotrcovia), zaś królową strzelczyń Aleksandra Zych (młodzieżowa reprezentacja Polski) - 19 bramek.