DVSC-Korvex i SYMA Váci NKSE wciąż na fali

W sobotę na Węgrzech odbyły się mecze 3. kolejki ekstraklasy piłkarek ręcznych. W tej serii spotkań swoją wysoką formę potwierdziły zawodniczki DVSC-Korvex Debreczyn oraz SYMA Váci NKSE.

Wojciech Święch

Pierwsza ze wspomnianych drużyn zagrała u siebie ze Siófok KC. Na początku meczu nieoczekiwanie lepiej prezentowały się przyjezdne, które w 5. minucie prowadziły 3:1. Jednak 180 sekund później był już remis 4:4. W kolejnych minutach pojedynku inicjatywę przejęły szczypiornistki DVSC-Korvex, które na przerwę schodziły przy stanie 20:13 na swoją korzyść.

W drugiej połowie meczu gospodynie systematycznie powiększały przewagę i ostatecznie wygrały one w stosunku 38:25. W sobotę w zespole z Debreczyna po siedem bramek zdobyły trzy piłkarki ręczne - Annamária Bogdanovics, Gabriella Juhász oraz Anett Sopronyi (cztery trafienia zaliczyła ona z rzutów karnych).

Klub DVSC-Korvex, który w przyszłym tygodniu zagra w Polsce w turnieju kwalifikacyjnym do Ligi Mistrzyń (zmierzy się m.in. z SPR-em Lublin), w chwili obecnej z kompletem punktów zajmuje 3. miejsce w tabeli węgierskiej ekstraklasy.

DVSC-Korvex Debreczyn - Siófok KC 38:25 (20:13)

DVSC-Korvex:
Kiss É., Triffa - Bogdanovics 7, Bognár B. 1, Borbás 1, Bulath 3, Csáki, Dakos 1, Hornáyk D. 1, Juhász 7, Karalyos, Kazai 2, Pácz, Slakta 4, Sopronyi 7, Szabó V. 4.

Najwięcej bramek dla Siófok KC: Szepesi 8, Bloj 5.

Drużyna SYMA Váci NKSE podjęła Veszprém Barabás. Początek pojedynku był dość wyrównany. Jednak pięć trafień z rzędu zapewniło miejscowym prowadzenie w stosunku 9:3. Do przerwy ich przewaga zwiększyła się do ośmiu goli (19:11).

Po zmianie stron przyjezdne starały się odrobić straty. Wynik 27:22 dla SYMA Váci NKSE mógł jeszcze dawać nadzieję ekipie z Veszprému. Jednakże SYMA z powodzeniem utrzymywała bezpieczną przewagę i to ona zdobyła komplet punktów, zwyciężając w stosunku 31:26.

Dla gospodyń najwięcej bramek zdobyła Tímea Tóth, która od początku sezonu prezentuje wręcz wyśmienitą formę strzelecką. Tym razem na swoim koncie zanotowała ona dwanaście trafień. SYMA Váci NKSE zajmuje 2. pozycję w tabeli NB I. Ten węgierski klub będzie rywalem Vistalu Łączpol Gdynia w w Pucharze EHF.

SYMA Váci NKSE – Veszprém Barabás KC 31:26 (19:11)