Z Niedzielskim po zwycięstwo - relacja z meczu KPR Ostrovia Wlkp. - AZS AWF Warszawa

Rafał Niedzielski poprowadził zespół Ostrovii Ostrów Wielkopolski do zwycięstwa nad AZS-em AWF Warszawa 31:27 na inaugurację w grupie A I ligi szczypiornistów.

Dawid Bilski

Ostrowianom grającym przed własną publicznością bardzo przydało się doświadczenie tego zawodnika, zwłaszcza w decydujących momentach spotkania.

Nie co lepiej rozpoczęli je gracze ze stolicy kraju. W 10 minucie z przechwyconą piłką do przodu pobiegł Adam Królak i dał swojej drużynie prowadzenie 4:2. Ostrowski zespół straty odrobił po kwadransie gry. 2 razy bezbłędnie rzuty karne wykorzystał Rafał Niedzielski, a na pierwsze prowadzenie w meczu 7:6 wyprowadził go Maciej Nowakowski.

Od tego momentu podopieczni Eugeniusza Lijewskiego dyktowali warunki na parkiecie. Nie mogli jednak sobie pozwolić na żadne rozluźnienie.

Wśród "Akademików" w ataku nie do zatrzymania był Łukasz Wolski, który w całym meczu rzucił aż 11 bramek. Dzięki jego znakomitej postawie po przerwie goście dwukrotnie zmniejszali 5-bramkowe prowadzenie ostrowian do 2 "oczek".

W końcówce spotkania przypomniał o sobie Rafał Niedzielski, który w letniej przerwy trafił do Ostrovii. Przez większość drugiej części meczu rzadko miał okazję do oddania rzutu. Potrafił się jednak uwolnić od obrońców AZS-u, co zauważali koledzy i kierowali do niego piłki. Niedzielski najpierw ze skrzydła zdobył dwie bramki z rzędu, a przy kolejnej okazji rzutu był faulowany i wywalczył rzut karny. Sam stanął na linii 7 metrów i po raz czwarty z tego miejsca nie dał szans strzegącemu bramki gości Tomaszowi Rybickiemu. Ostatecznie ostrowianie pokonali zespół ze stolicy 31:27.

-Przeciwnik postawił nam poprzeczkę dosyć wysoko. Ja jestem zadowolony z niezłej gry w obronie. Potrafiliśmy sobie wypracować już niezłą przewagę, ale popełnialiśmy proste błędy techniczne. Wzięło się to z tego, że zawodnicy nie wytrzymywali kondycyjnie w końcówce meczu. Musimy z tego wyciągnąć wnioski - podsumował Eugeniusz Lijewski, trener ostrowskiej drużyny.

KPR Ostrovia Ostrów Wlkp. - AZS AWF warszawa 31:27 (16:12)

Ostrovia: Potocki, Bystram - Niedzielski 8, Krzywda 6, Jaszka 5, Nowakowski 4, Staniek 3, Sobczak 2, Krupa 2, Piosik 1, Mazurek, Kierzek.