Przed Ligą Mistrzów: Chambery i Celje z kompletem punktów

We Francji oraz Słowenii odbyły się mecze ekstraklasy piłkarzy ręcznych. W obu tych krajach rozegrano pojedynki w ramach 2. serii spotkań. Znowu z dobrej strony pokazali się rywale Vive Targów Kielce - Chambéry savoie Handball i RK Celje Pivovarna Laško.

Wojciech Święch

Nad Sekwaną 2. kolejkę ligową zaplanowano na kilka dni. Szczypiorniści Chambéry HB zmierzyli się na wyjeździe z Tremblay-en-France Handball (w minionym sezonie zespół ten wywalczył 3. miejsce w tabeli najwyższej klasy rozgrywkowej we Francji).

Goście bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie i szybko objęli prowadzenie różnicą sześciu trafień (9:3). W 24. minucie pojedynku było 12:8 na korzyść przyjezdnych. Na przerwę zawodnicy schodzili przy stanie 14:11 dla ekipy trenera Philippe'a Gardenta.

Po zmianie stron piłkarze ręczni Chambéry savoie Handball grali mniej składnie w ataku, ale mimo to w 55. minucie prowadzili 25:20. Jednak końcówka była nerwowa z powodu kar dla dwóch szczypiornistów gości. Wicemistrz Francji zdołał pokonać Tremblay-en-France w stosunku 25:23.

W szeregach zwycięzców najskuteczniejszym szczypiornistą był Laurent Busselier, który sześć razy pokonał golkipera rywali (za każdym razem z rzutu karnego). O jedno trafienie mniej zaliczył w barwach przyjezdnych Bertrand Roiné.

Drużyna Chambéry savoie Handball w chwili obecnej przewodzi w tabeli francuskiej ekstraklasy.

Tremblay-en-France - Chambéry savoie Handball 23:25 (11:14)

Najwięcej bramek dla Tremblay:
Bingo 5.

Chambéry: Grahovac, Dumoulin - Busselier 6, Barachet 4, Nocar, Roiné 5, Paturel, Gille 1, Saurina, Bašić 2, Massot-Pellet 4, Detrez 1, Bičanić 2.

W drugiej serii 1. SRL zespół Celje Pivovarna Laško spotkał się na wyjeździe z RK Jeruzalem Ormož. Od samego początku przyjezdni kontrolowali to, co działo się na parkiecie i stopniowo zwiększali przewagę. Do przerwy prowadzili oni w stosunku 20:14, a ostatecznie mecz zakończył się ich pewnym zwycięstwem 42:31.

W Ormož świetną dyspozycję potwierdził bramkarz Celje, Mirko Alilović. W zespole ze Styrii zadebiutował Petar Metličić. W ekipie gości najjaśniejszymi postaciami byli Dragan Gajič (11 goli) oraz Luka Žvižej (10).

Klub RK Celje Pivovarna Laško z kompletem punktów zajmuje 2. miejsce w tabeli 1. SRL, a liderem rozgrywek jest Cimos Koper.

RK Jeruzalem Ormož - RK Celje Pivovarna Laško 31:42 (14:20)