LM: Zwycięstwo Rhein-Neckar Loewen w Barcelonie!

W sobotę w grupie A Ligi Mistrzów doszło do arcyciekawego pojedynku pomiędzy finalistami z poprzedniego sezonu - FC Barceloną Borges, a drużyną Rhein-Neckar Loewen, z trzema reprezentantami Polski w składzie. Po emocjonującym widowisku Niemcy zapewnili sobie pierwsze dwa punktu, zdobywając zwycięską bramkę na minutę przed końcem spotkania.

Łukasz Wojtczak

Faworytem sobotniego pojedynku była drużyna gospodarzy, która w poprzedniej edycji rozgrywek dotarła aż do samego finału. Niemcy już w pierwszej połowie pokazali jednak, że do stolicy Katalonii przyjechali po zwycięstwo. Do przerwy podopieczni Gudmundura Gudmundssona, dla którego był to debiut na ławce trenerskiej "Lwów", prowadzili 13:14. Niemcy dobrze rozpoczęli także drugą połowę i w 35 minucie zwiększyli przewagę do czterech bramek (15:19). Kolejne 7 minut należało już jednak do gospodarzy, którzy w 45 minucie objęli prowadzenie 20:19. Trzy minuty później było już 25:21 dla Katalończyków. Udane interwencje Sławomira Szmala w bramce "Lwów", umożliwiające wyprowadzanie szybkich kontrataków, pozwoliły jednak Niemcom na zniwelowanie strat. Końcówka spotkania była niezwykle emocjonująca. Na minutę przed końcem na tablicy świetlnej widniał kolejny w tym spotkaniu remis 30:30. Bohaterem meczu został chorwacki prawoskrzydłowy Ivan Cupić, który w ostatniej minucie zapewnił dwa punkty gościom. Cupić z dziesięcioma trafieniami był również najskuteczniejszym zawodnikiem na parkiecie.

Bardzo dobre spotkanie rozegrali trzej Polacy, reprezentujący barwy Rhein-Neckar Loewen. Sławomir Szmal zaliczył kilka kapitalnych interwencji w bramce "Lwów", walnie przyczyniając się do końcowego sukcesu. Z kolei Karol Bielecki i Grzegorz Tkaczyk zdobyli w tym spotkaniu po trzy bramki.

W drugim meczu grupy A, obrońcy tytuły - THW Kiel, bez większych problemów pokonali francuskie Chambery Savoie 35:23. Najskuteczniejszym zawodnikiem w zwycięskim teamie był Czech Filip Jicha, zdobywca siedmiu bramek.

Wyniki:

FC Barcelona Borges - Rhien-Neckar Loewen 30:31 (13:14)

FC Barcelona: Sarić - Nagy 7, Sarmiento 1, Rutenka 5, Rocas 2, Garcia 3, Noddesbo 5, Sorhaindo 1, Tornas 6, Jernemyr, Oneto, Entrerrios, Ugalde.

Rhein-Neckar Loewen: Szmal - Stefánsson 2, Lund 4, Bielecki 3, Čupić 10, Gensheimer 5, Myrhol 4, Roggisch, Tkaczyk 3, Groetzki, Schmid, Gunnarsson.

THW Kiel - HB Chambery Savoie 35:23 (21:10)

Kiel: Omeyer, Palicka - Lundström 2, Dragicevic, Sprenger 2, Ahlm 4, Kubes, Reichmann 3, Zeitz 6, Palmarsson 2, Ilic 4, Klein 3, Jicha 7, Fernandez 2.

Chambery: Dumoulin, Grahovac - Busselier 1, Botti, Barachet, Paturel, Gille 1, Saurina 2, Basic 6, Palma, Marroux 1, Massot 4, Detrez 7, Bicancic 1.

W niedzielę w ostatnim meczu grupy A, mistrzowie Polski, Vive Targi Kielce zmierzą się z Celje Pivovarną Lasko. Początek spotkania o godz. 14.45.