Bundesliga: Lisy pokonane, zmiana lidera

Ósma kolejka niemieckiej Toyota-Handball Bundesligi przyniosła nam pierwszą porażkę dotychczasowego lidera rozgrywek - ekipy Füchse Berlin. Berlińczycy spadli przez to na trzecią pozycję, a ich miejsce zajęło THW Kiel.

W tym artykule dowiesz się o:

8. kolejka Bundesligi rozpoczęło spotkanie w Mannheim, gdzie Rhein-Neckar Löwen podjęło DHC Rheinland. Przed pierwszym gwizdkiem sędziego wiele osób widziało zdecydowanego faworyta w drużynie Lwów, jednak ekipa DHC postanowiła nie sprzedać tanio swojej skóry. Do 13. minuty to goście dyktowali warunki gry i prowadzili 5:7. Zawodnicy Gudmundura Gudmundssona przejęli inicjatywę dopiero po koniec pierwszej połowy, którą wygrali 14:13. W drugiej części meczu Lwy wygrywały już nawet pięcioma bramkami, ale ich przewaga ostatecznie stopniała do trzech trafień. Dla zwycięskiej ekipy cztery bramki zapisał Karol Bielecki, a trzy gole dorzucił Grzegorz Tkaczyk. Sławomir Szmal bronił bramki Rhein-Neckar do 47. minuty.

Słabo w tym sezonie prezentują się szczypiorniści TuS N-Lübbecke, którzy ponieśli szóstą porażkę w rozgrywkach. Tym razem drużyna, w barwach której występuje dwóch Polaków musiała uznać wyższość TV Grosswallstadt. Od początku spotkania zawodnicy TV mieli zdecydowaną przewagę. Prowadzenie, które uzyskali w 1. minucie po trafieniu Vedrana Zrnicia utrzymali przez cały mecz, a największe rozmiary osiągnęło w 56. minucie, gdy Lübbecke przegrywała już sześcioma bramkami. Bardzo dobre spotkanie dla przegranych rozegrał Tomasz Tłuczyński, który siedem razy pokonał bramkarzy przeciwników. Artur Siódmiak nie wpisał się na listę strzelców ani raz.

Do najciekawszego spotkania tygodnia doszło w Hamburgu, gdzie miejscowe HSV zmierzyło się z dotychczasowym liderem Füchse Berlin. Gospodarze na początku meczu przejęli inicjatywę na boisku i spokojnie prowadzili swoją grę. W 5. minucie ich przewaga osiągnęła już trzy trafienia i pozwoliła swobodnie kontrolować poczynania na parkiecie. Do przerwy hamburczycy utrzymali trzybramkowe prowadzenie, które w drugiej połowie osiągnęło nawet rozmiary siedmiu goli (27:20). Ostatecznie szczypiorniści HSV zwyciężyli 31:27 zrzucając Lisy z pierwszego miejsca w tabeli. Bardzo dobre spotkanie rozegrał Marcin Lijewski, który zanotował siedem trafień i był najskuteczniejszym strzelcem swojej ekipy. Dla przegranych cztery bramki rzucił Bartłomiej Jaszka. W obu drużynach zabrakło kontuzjowanych Krzysztofa Lijewskiego i Michała Kubisztala.

Mecze 9. kolejki Bundesligi rozegrane zostaną w sobotę i niedzielę, gdyż w trakcie tygodnia zespoły wystąpią w 3. rundzie Pucharu Niemiec.