SYMA Vac gromi przed rewanżem z Vistalem Łączpol Gdynia

W 7. serii spotkań Nemzeti Bajnokság klub SYMA Váci NKSE z łatwością rozgromił u siebie UKSE Szekszárd. Przeciwniczki Vistalu Łączpol Gdynia nie musiały się wysilić w starciu z outsiderem węgierskiej ekstraklasy.

Wojciech Święch

Już początek spotkania nie dawał wątpliwości, kto jest jego faworytem. W 7. minucie było 5:0 na korzyść gospodyń. W 24. minucie zanosiło się już na prawdziwy pogrom UKSE Szekszárd, gdyż SYMA Váci NKSE wypracowała już przewagę piętnastu goli (20:5). Pierwsza połowa meczu zakończyła się zwycięstwem miejscowych w stosunku 23:9. Po przerwie podopieczne trenera Andrása Németha nie zwalniały tempa. W 47. minucie klub z miasta Vác prowadził 35:15, by ostatecznie odnieść zwycięstwo 46:20.

W 7. kolejce ligi węgierskiej najskuteczniejszą zawodniczką SYMA Váci NKSE była Timea Tóth, która rzuciła jedenaście bramek.

SYMA Váci NKSE - UKSE Szekszárd 46:20 (23:9)