Cenne zwycięstwo Jeleniej Góry, nieudana pogoń Piotrcovii (wyniki)

W meczu 7. kolejki PGNiG Superligi Kobiet piłkarki ręczne KPR-u Jelenia Góra po nerwowej końcówce ostatecznie pokonały zespół KSS Kielce 34:32. Wielkie emocje przyniosło spotkanie Piotrcovii z Zagłębiem Lubin. Po godzinie gry minimalnie lepsze okazały się podopieczni Bożeny Karkut zwyciężając 21:20 i umacniając się tym samym na pozycji lidera.

Paweł Nowakowski

Niezwykle zacięte spotkanie stoczyły szczypiornistki KPR-u Jelenia Góra i KSS Kielce. Potrzebujące punktów jak ryba wody jeleniogórzanki wyszły na to spotkanie niesamowicie zmotywowane. Tylko zwycięstwo w tym meczu pozwalało im na oddalenie się od spadkowej strefy. Początek spotkania lepszy w wykonaniu gospodyń, które utrzymywały 3-bramkowe prowadzenie do 20 minuty. Do przerwy gospodynie schodziły z jednobramkowym prowadzeniem. Po przerwie dzięki fenomenalnej postawie w ataku Marty Dąbrowskiej - 14 bramek w całym meczu, KPR Jelenia Góra odniósł niezwykle cenne zwycięstwo.

Więcej emocji przyniosło najciekawsze spotkanie 8. kolejki spotkań gdzie podopieczne Roberta Nowakowskiego podejmowały w hali Relax - Zagłębie Lubin. Początek spotkania lepszy w wykonaniu przyjezdnych, które przez większą część pierwszej odsłony utrzymywały skromną zaliczkę. W 18 minucie meczu przy stanie 8:7 dla przyjezdnych zespół Piotrkovii "imponował" strzelecką niemocą. Zawodniczki Roberta Nowakowskiego nie potrafiły zdobyć bramki przez 12 minut! Skrzętnie wykorzystały to lubinianki powiększając do przerwy swoją przewagę do 4 trafień - 11:7. W drugiej odsłonie do szaleńczego pościgu od staniu 17:11 rzuciły się piotrkowianki. Świetnie w tym meczu była dysponowana Beata Kowalczyk lecz jej postawa w bramce nie wystarczyła do pokonania lider PGNiG Superligi Kobiet. Ostatnie nerwowe minuty lepiej wytrzymały lubinianki i to one mogły się cieszyć z 8 już zwycięstwa w tym sezonie.

Bardzo ważne zwycięstwo odniosły zawodniczki Politechniki Koszalińskiej, które konfrontowały swe siły z piątą drużyną obecnego sezonu - Startem Elbląg. Od samego początku spotkania swój styl gry narzuciły gospodynie. Z minuty na minutę ich przewaga systematycznie wzrastała. W 18 minucie na tablicy wyników było już 11:4. Do przerwy elblążankom udało się nieco "podrasować" niekorzystny rezultat. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie, koszalinianki osiągnęły 5-6 bramkowe prowadzenie i kontrolowały poczynania na boisku ostatecznie wygrywając 26:22.

KPR Jelenia Góra - KSS Kielce 34:32 (19:18)
Najwięcej bramek: dla KPR - Marta Dąbrowska 14, dla KSS - Katarzyna Stradomska i Marta Rosińska po 7.

MKS Piotrcovia - KGHM METRACO Zagłębie Lubin 20:21 (7:11)
Najwiecej bramek: dla Piotrcovii - Szafnicka - 4, dla Lubina - Bader - 5.

Politechnika Koszalińska - Start Elbląg 26:22 (13:10)
Najwięcej bramek: dla KU AZS - Joanna Dworaczyk 9, Aleksandra Kobyłecka i Kamila Całużyńska po 4, dla Startu - Edyta Szymańska 9, Agnieszka Wolska 4.