Siódemka kolejki Superligi Kobiet

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Aż połowa z meczów 8. kolejki PGNiG Superligi Kobiet zakończyła się podziałem punktów. Wśród nich nie zabrakło również niespodzianek a największą z nich był remis liderek, KGHM Metraco Zagłębia Lubin, które we własnej hali tylko zremisowały ze Startem Lublin, ratując go w ostatnich sekundach. Czas więc najwyższy na indywidualne wyróżnienia.

Bramkarka: Anna Baranowska (SPR Lublin) [4]

Mecz z Ruchem Chorzów stał przez długi czas pod znakiem zapytania. Dopiero na dwa dni przed jego rozegraniem okazało się, że zostanie rozegrany. Zawodniczki jednak przystąpiły do niego z marszu, ponieważ wcześniej zdecydowały się zawiesić treningi. Zaległości nie było jednak widać u Anny Baranowskiej, która w drugiej połowie pojawiła się w bramce SPR-u, pozwalając koleżankom na duży spokój w grze.

Lewe skrzydło: Sabina Włodek (SPR Lublin) [4]

Jedna z najlepszych polskich zawodniczek w historii ciągle imponuje formą i zadziwia kibiców swoimi niekonwencjonalnymi zagraniami. Po raz kolejny kibice mogli je zobaczyć w meczu z Ruchem Chorzów w którym była praktycznie nie do zatrzymania przez rywalki, udanie kończąc akcje ze skrzydła i kontry.

Lewe rozegranie: Joanna Obrusiewicz (KGHM Metraco Zagłębie Lubin) [2]

Nierówno gra w tym sezonie rozgrywająca Zagłębia. Dobre mecze przeplata bardzo słabymi. Ten sobotni należał do tej pierwszej kategorii. 9 bramek Joanny Obrusiewicz nie zapobiegło jednak dużej niespodziance jaką był remis gospodyń ze Startem Elbląg.

Środek rozegrania: Karolina Semeniuk-Olchawa (KGHM Metraco Zagłębie Lubin) [3]

Trener reprezentacji Polski, Kim Rasmussen ogłosił kadrę na turniej kwalifikacyjny do mistrzostw świata, który na początku grudnia odbędzie się w Lublinie. W jego kadrze znalazła się rozgrywająca Zagłębia, co tym bardziej cieszy, że znajduje się ona ostatnio w znakomitej formie. Udowodniła to w sobotę, będąc jedną z bohaterek swojego zespołu.

Prawe rozegranie: Agnieszka Wolska (Start Elbląg) [1]

Początek sezonu w wykonaniu Startu Elbląg nie był zbyt udany. Podopieczne Andrzeja Drużkowskiego rozkręcają się jednak z meczu na mecz. Swoje możliwości pokazały w Lubinie, gdzie były bardzo blisko wywalczenia sensacyjnego zwycięstwa. Jedną z najlepszych na boisku była zdobywczyni 5 bramek, Agnieszka Wolska, która dzięki swojemu występowi trafiła po raz pierwszy w tym sezonie do naszego zestawienia.

Prawe skrzydło: Marzena Paszowska (Zgoda Ruda Śląska) [3]

Zgoda Ruda Śląska lubi grać nie będąc faworytem spotkania. Podopieczne Dariusza Olszewskiego udowodniły to w meczu z Piotrcovią w którym wywalczyły kolejny cenny remis. Jednym z motorów napędowych gospodyń była Marzena Paszowska, która kolejny raz pokazała, że jej talent rozwija się w dobrym kierunku.

Kołowa: Karolina Radoszewska (Ruch Chorzów) [2]

Ruch Chorzów nie miał wiele do powiedzenia w starciu z mistrzyniami Polski. Jedną z niewielu zawodniczek Janusza Szymczyka, która sprawiała duże problemy gospodyniom była Karolina Radoszewska, która kilkukrotnie oszukała obronę gospodyń. Jej występ zaowocował drugim wyróżnieniem w naszym zestawieniu.

Ławka rezerwowych:

Bramkarka: Dominika Brzezińska (Vistal Łączpol Gdynia) [1]

Lewe skrzydło: Agnieszka Kocela (KPR Jelenia Góra) [3]

Lewe rozegranie: Sylwia Lisewska (Piotrcovia Piotrków Trybunalski) [3]

Środek rozegrania: Małgorzata Buklarewicz (KPR Jelenia Góra) [4]

Prawe rozegranie: Joanna Załoga (KPR Jelenia Góra) [2]

Prawe skrzydło: Katarzyna Grabarczyk (KSS Kielce) [5]

Kołowa: Ewa Wilczek (SPR Lublin) [1]

Liczba w nawiasie [] oznacza liczbę wyróżnień w zestawieniu portalu SportoweFakty.pl

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (0)