Bundesliga: Wygrana Magdeburga, Melsungen o krok od pierwszych punktów

Szczypiorniści SC Magdeburg odnieśli siódme zwycięstwo w sezonie dość łatwo pokonując HSG Ahlen-Hamm 34:26. Sekundy od pierwszych punktów w rozgrywkach byli natomiast zawodnicy MT Melsungen, którzy ostatecznie przegrali z Frisch Auf! Göppingen 29:30.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Zawodnicy SC Magdeburg, którzy podjęli przed własną publicznością znajdujący się w strefie spadkowej HSG Ahlen-Hamm nie mieli większych problemów z pokonaniem przeciwnika. Co prawda do 10. minuty oba zespoły grały bramka za bramkę (5:5), to Gladiatorzy niesieni dopingiem żywiołowej publiczności szybko odskoczyli na pięć trafień przewagi (13:8). Tuż przed przerwą goście niespodziewanie zmniejszyli straty, jednak nie byli w stanie zagrozić zdecydowanie silniejszemu rywalowi. Gospodarze lepiej rozpoczęli drugą połowę, w której dzięki serii pięciu zdobytych pod rząd bramek odskoczyli na siedem trafień przewagi (27:20). Ostatecznie Magdeburg zwyciężył 34:26, a drużynę do zwycięstwa po raz kolejny poprowadził skrzydłowy Robert Weber, który zanotował dziewięć trafień. Bartosz Jurecki trzykrotnie wpisywał się na listę strzelców i dwukrotnie lądował na ławce kar.

SC Magdeburg - HSG Ahlen-Hamm 34:26 (16:13)
Magdeburg:
Eijlers, Quenstedt - Weber 9 (2/3), van Olphen 6, Grafenhorst 4, Doborac 3, Jurecki 3, Landsberg 3, Natek 3, Coßbau 2, Tönnesen 1, Balogh, Hornke, Wiegert.
Ahlen-Hamm: Friedrich, Ziemer - Schröder 6, Wiegers 5, Machulla 4, Gudat 3, Hock 3 (3/3), Rycharski 3, Lammers 1, Simon 1, Clößner, Göde, Pomeranz (0/1), Schmetz.

Dużo więcej emocji przyniosło spotkanie czerwonej latarni rozgrywek - ekipy MT Melsungen z Frisch Auf! Göppingen. Gospodarze, którzy mają coraz mniejsze szanse na utrzymanie w lidze byli o krok od zdobycia pierwszych punktów. Za sprawą znakomitej postawy Nenada Vuckovicia zawodnicy Melsungen prowadzili w 16. minucie 8:4. Goście rzucili się jednak szybko do odrabiania start i dzięki trzem zdobytym pod rząd bramkom schodzili na przerwę wygrywając 14:15. Ekipa Göppingen praktycznie przez całą drugą połowę utrzymywała się na prowadzeniu (50 min - 23:26), jednak ostatni zryw gospodarzy dał im szansę doprowadzenia do remisu, a nawet pozwolił uzyskać na 90 sekund przed końcową syreną jednobramkową przewagę. Ostatecznie to goście wygrali 29:30 zdobywając zwycięską bramkę równo z końcową syreną. Najskuteczniejszymi strzelcami w obu ekipach byli Nenad Vuckovic (Melsungen - 13 trafień) i Pavel Horak (Göppingen - 9 goli).

MT Melsungen - Frisch Auf! Göppingen 29:30 (14:15)