Nikola Karabatić wraca do gry!

Filar reprezentacji Francji i Montpellier Agglomeration powrócił po miesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją mięśnia czworogłowego lewej nogi, do której doszło 9 października podczas meczu Ligi Mistrzów z węgierskim MKB Veszprém.

Paweł Nowakowski

W ostatnią niedzielę szkoleniowiec Monptellier Agglomeration - Patrice Canayer przyszedł na mecz z uśmiechem na twarzy. Nie ma się mu co dziwić, bowiem dowiedział się wtedy, że jego kluczowy zawodnik będzie dyspozycyjny na najważniejsze mecze, choć pierwotnie sądzono, że przerwa Karabaticia potrwa od 6-8 tygodni.

W Pucharze Ligi Francuskiej, mistrzowie Francji dość nieoczekiwanie przegrali w pierwszym półfinałowym spotkaniu z Dunkierką 29:26. W rewanżowym spotkaniu wystąpił już Nikola Karabatić. 26-letni rozgrywający poprowadził swój zespół do zwycięstwa 31:26, mimo, że w 48 minucie obejrzał czerwoną kartkę (z gradacji kar). Wygrana ta dała awans jego drużynie do finału Pucharu Ligi Francuskiej.

Powrót Karabaticia cieszy szkoleniowca Monptellier tym bardziej, że już w sobotę jego zespół czeka wyjazdowe starcie z mistrzami Danii - KIF Kolding w ramach 5. kolejki Ligi Mistrzów. To nie koniec dobrych informacji dla Canayera. Do składu powrócili także, narzekający wcześniej na urazy: Michael Guigou, Samuel Honrubia i Aymen Hammed.