Bez niespodzianek w Superlidze kobiet (wyniki)

Piłkarki ręczne występujące w PGNiG Superlidze w sobotę rozegrały część spotkań 10. kolejki. W Rudzie Śląskiej wysoką formę potwierdziły zawodniczki Zgody, które pokonały KPR Jelenia Góra.

Sławomir Bromboszcz

Piłkarki ręczne Zgody Ruda Śląska, które w ostatnim czasie zaliczyły bardzo dobre występy w spotkaniach z wyżej notowanymi rywalkami, tym razem sprawdziły swoją formę w starciu ze słabszą drużyną. Pierwszy kwadrans meczu z KPR-em Jelenia Góra był niezwykle wyrównany, później jednak uwidoczniła się powaga Zgody, która w 25 minucie prowadziła już 17:13. Szczypiornistki z Jeleniej Góry nie zamierzały jednak dawać za wygraną i jeszcze przed przerwą zniwelowały straty do jednej bramki 17:18. Po zmianie stron przewaga gospodyń uwidoczniła się jeszcze bardziej, z każdą upływającą minutą rudzianki "odjeżdżały" rywalkom, by ostatecznie wygrać 34:28.

Zdecydowanie mniej wyrównanej gry doświadczyli kibice w Tczewie, gdzie miejscowy Sambor podejmował Start Elbląg. W 10 minucie gry zespół gospodyń niespodziewanie prowadził 6:5, jednak na tym emocje w tym spotkaniu się skończyły. Elblążanki zdobyły sześć bramek z rzędu i pozbawiły tczewianki złudzeń, która drużyna jest lepsza. Start pewnie kontrolował wynik meczu i odniósł efektowne zwycięstwo.

Kolejne punkty na swoim koncie zapisały również piłkarki ręczne z Koszalina, które przed własną publicznością bez większych problemów rozprawiły się z Ruchem Chorzów. Po pierwszej połowie Politechnika prowadziła, 13:9, by ostatecznie zakończyć mecz zwycięstwem 25:20.

Zgoda Ruda Śląska - KPR Jelenia Góra 34:28 (18:17)
Najwięcej bramek: dla Zgody - Małgorzata Kucińska 7 i Małgorzata Krzymińska 6, dla KPR - Joanna Załoga 8 i Marta Dąbrowska 7.

AZS Politechnika Koszalińska - KPR Ruch Chorzów 25:20 (13:9)
Najwięcej bramek: dla KU AZS - Joanna Dworaczyk, Kamila Całużyńska i Joanna Chmiel po 4, dla Ruchu - Natalia Szyszkiewicz 8, Karolina Radoszewska 4.

Latocha Sambor Tczew - Start Elbląg 26:40 (14:21)
Najwięcej bramek: dla Latochy - Mirosława Waldowska 5, dla Startu - Agnieszka Wolska 8.