Ciudad Real na kolanach! - podsumowanie 12. kolejki Asobal Ligi (wideo)

Za nami 12. kolejka Asobal Ligi. Najciekawszym spotkaniem, którym żyła cała Hiszpania, była konfrontacja dwóch odwiecznych rywali w walce o mistrzostwo Hiszpanii: FC Barcelony Borges i Renovalii Ciudad Real. W innych spotkaniach beniaminek Alser Puerto Sagunto pokonał Naturhouse La Rioja, z kolei CAI BM Aragon zwyciężył Cuatro Rayas Valladolid.

Paweł Nowakowski
W 12. kolejce spotkań ciekawie zapowiadał się mecz beniaminka Asobal Ligi - Alser Puerto Sagunto z ekipą Naturhouse La Rioja. Wynik tego pojedynku otworzył zawodnik gości, Marc Sabé. Kolejne trafienia padły łupem gospodarzy. W efekcie po 7 minutach na tablicy wyników 4:1 na korzyść beniaminka. Dalsza część pierwszej połowy upłynęła pod znakiem wyrównanej gry "bramka za bramkę". Taki stan rzeczy miał jednak miejsce tylko do 20 minuty spotkania. Wtedy to gospodarze prowadzili 9:7, aplikując swoim rywalom pięć bramek z rzędu. W efekcie w 25 minucie było już 14:7 dla zawodników Alser Puerto Sagunto, a do przerwy beniaminek utrzymał 7-bramkową przewagę - 16:9 (30'). Po zmianie stron, gospodarze z biegiem czasu powiększali prowadzenie, które w 40 minucie osiągnęło już 9 bramek - 22:13. Co prawda przyjezdni zniwelowali nieco niekorzystny dla siebie wynik - 22:17 (46'), jednak gospodarze w tym spotkaniu kontrolowali przebieg boiskowych poczynań, a ich zwycięstwo nie było zagrożone. Ostatecznie po godzinie gry zwyciężyli szczypiorniści Alser Puerto Sagunto, dla których była to druga wygrana w tegorocznym sezonie. Najwięcej bramek w tym meczu zdobyli: Nikola Prce (Sagunto) - 8 oraz Alexandre Barabash (Naturhouse) - 6. Po bezapelacyjnie najbardziej interesującym pojedynku między FC Barceloną Borges i Renovalią Ciudad Real, konfrontacja Fraikin BM Granollers z Cuatro Rayas Valladolid była najciekawszym zestawieniem 12. kolejki spotkań. Wynik meczu otworzył Vukasin Stojanović. Następne dwie bramki także zdobyli gospodarze i po 5 minutach było 3:0 dla Fraikin Granollers. Dziesięć minut później ich przewaga urosła jeszcze bardziej - 10:5 (15'). Wtedy to cztery bramki z rzędu zdobyli przyjezdni i zawodnicy Valladolidu złapali kontakt z rywalem - 10:9 (20'). Do przerwy minimalna przewaga gości, którzy prowadzili po pierwszej części meczu 15:14. Lepszego początku w drugiej odsłonie nie mogli sobie wymarzyć podopieczni Juana Carlosa Pastora. Rzucone cztery bramki, przy zerowej liczbie strat spowodowały okazałe prowadzenie 19:14 (33'). Oba zespoły grały tego dnia sinusoidalnie. Dlatego w 44 minucie gospodarze doprowadzili do wyrównania - 22:22. Taka kolei rzeczy miała miejsce do 55 minuty. Wtedy to bowiem odnotowano ostatni remis na tablicy wyników - 29:29. Po raz kolejny zdobyte z rzędu cztery bramki przez zawodników Fraikin Granollers ustawiły mecz. Na 2,5 minuty przed końcem było 33:29 i jasne stało się, że zwycięzcą tego pojedynku będą miejscowi, którzy wygrali 35:31. Zwycięstwo zapewnił swojej ekipie Demetrio Lozano - autor 8 bramek (8/11 73 procent). W zespole gości wyróżniającą postacią był prawoskrzydłowy Guillaume Joli - 6 trafień (6/8 75 procent). Wspaniałą serię Ciudadu Real - 67 zwycięstw przerwała w minioną środę "Duma Katalonii". Podopieczni Xaviego Pascuala w szlagierowym spotkaniu hiszpańskiej ekstraklasy pokonali mistrzów Hiszpanii - Renovalie Ciudad Real 27:24, obejmując tym samym fotel lidera Asobal Ligi. Ekipie z regionu Kastylii-La Manchy zabrakło raptem 3 zwycięstw, by na trwałe zapisać się w historii, jako zespół z największą liczbą wygranych meczów z rzędu. Obecnie rekord ten jest dziełem zawodników Atletico Madryt (69). Relacja z meczu FC Barcelona Borges - Renovalia Ciudad Real dostępna TUTAJ
Juanin Garcia (nr 6) - autor 12 bramek w meczu z Renovalią Ciudad Real
Wyniki 12. kolejki Asobal Ligi: CAI BM Aragon - Cuatro Rayas Valladolid 35:31 (14:15) Quabit BM Guadalajara - Toledo Balonmano 30:26 (12:12) AMAYA Sport San Antonio - JD Arrate 33:26 (15:14) Cuenca 2016 - BM Torrevieja 27:24 (14:12) Fraikin BM Granollers - e-gim BM Antequera 36:28 (20:14) Alser Puerto Sagunto - Naturhouse La Rioja 29:24 (16:9) BM Alcobendas - Rele Ademar Leon 21:29 (9:12) FC Barcelona Borges - Renovalia Ciudad Real 27:24 (15:12) Tabela Asobal Ligi