Memoriał Andrzeja Kowalczyka - dzień I

W Podkieleckich Nowinach rozpoczął się XIII memoriał im. Andrzeja Kowalczyka w piłce ręcznej kobiet. Porażki w swoim pierwszym meczu doznał gospodarz turnieju, szczypiornistki KSS-u Kielce.

Mateusz Kołodziej

Zanim na parkiet hali w Nowinach wybiegły zawodniczki trenera Zdzisława Wąsa, rozegrano pierwszy mecz turnieju, w którym Gorodniczanka Grodno minimalnie przegrała z Juventą Michalovce 27:28.

Kielczanki w swoim spotkaniu zaprezentowały się słabo. Przegrywały od początku, a mimo to mogły pokusić się o chociażby remis. Szalony zryw kielczanek w ostatnich pięciu minutach okazał się jednak nie wystarczający i to Ukrainki cieszyły się z wygranej.

W sobotę rywalizacja przenosi się do hali przy ulicy Sportowej w Suchedniowie. Mecze rozgrywane są 2x25 minut.