Wygrana w wielkim stylu - relacja z meczu Polska - Wielka Brytania

W niedzielne popołudnie zakończył się turniej preeliminacyjny do Mistrzostw Świata 2011, w którym to Polki wywalczyły awans do dalszej fazy tych rozgrywek. W meczu zamykającym turniej, biało-czerwone w wielkim stylu pokonały Wielką Brytanię 32:17 (16:9).

Kamila Ziobro

Obydwie drużyny wyszły na boisko mocno skoncentrowane, gdyż wynik tego spotkania miał zaważyć o awansie do fazy play-off Mistrzostw Świata. Pierwszą bramkę w meczu z rzutu karnego zdobyła reprezentantka Polski, Karolina Kudłacz. Odpowiedź Brytyjek była natychmiastowa i na 1:1 trafiła Ewa Palies, która w 21 minucie otrzymała czerwoną kartkę i zmuszona była opuścić boisko. Kolejne minuty należały zdecydowanie do biało-czerwonych, które zdobyły 5 bramek z rzędu i w 11 minucie wynik brzmiał 7:2 dla Polski. Minutę później Brytyjki zanotowały jedno trafienie, po którym Polki ponownie rozpoczęły strzelecki maraton. Na miarę oczekiwań, bardzo dobrze w polskiej bramce spisywała się Małgorzata Sadowska, popisując się kilkoma efektywnymi obronami. W 15 minucie było już 11:3 dla Polski a nie do zatrzymania na parkiecie była Iwona Niedźwiedź, która w 25 minucie była indywidualnie pilnowana przez jedną z Brytyjek. Na szczęście bez jednej zawodniczki biało-czerwone wzorowo poradziły sobie z przeciwniczkami i po pierwszej połowie na tablicy świetlnej widniał wynik 16:9 dla reprezentacji Polski.

Druga część pojedynku rozpoczęła się od bramki Katarzyny Gleń, która po znakomitej interwencji Patrycji Mikszto umieściła piłkę w bramce rywalek. Brytyjki nie mogły poradzić sobie z obroną biało-czerwonych, co więcej tracąc nadzieję na zwycięstwo popełniały dziecinne błędy. Wynik końcowy byłby zapewne wyższy, lecz dobrze w bramce spisywała się Sarah Hergreaves, która została wybrana najlepszą zawodniczką meczu w ekipie Wielkiej Brytanii. W 55 minucie Polska prowadziła już 32:13, ale do końca meczu Brytyjki zdołały dorzucić jeszcze 4 bramki i ostatecznie Polska pokonała Wielką Brytanię 32:17. Po meczu biało-czerwone ze łzami szczęścia w oczach dziękowały kibicom za kilkudniowe wsparcie.

Polska - Wielka Brytania 32:17 (16:9)

Polska:Sadowska, Mikszto, Gleń 4, Załęczna 4, Stachowska, Niedźwiedź 9, Wolska 1, Kudłacz 2, Pielesz, Leśkiewicz 1, Zalewska 3, Paluch 3, Semeniuk-Olchawa 2, Byzdra 3

Kary: 5 x 2 min